Ekonomi

11 ilde anahtar teslimi çalışma

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, deprem bölgesinin kurtarılması ve afetzedelerin bir an önce sıcak evlerine dönmesi için çalışmalarını sürdürüyor.

TOKİ, Emlak Konut, İnşaat İşleri Genel Müdürlüğü ve İller Bankası grupları bölgedeki olumsuz hava şartlarına rağmen çalışmalarını sürdürüyor.

200 BİN KİŞİ EV BULACAK

Depremin 45’inci gününde 11 ilde temeli atılan konutlar için 930 şantiyede 7 gün 24 saat 110 bin 450 kişi çalışıyor.

Rezerv alanlarında 207 bin bağımsız bölümün inşaatı devam ediyor. Ayrıca şehir merkezlerinde 50 bin konut, köylerde ise 50 bin çelik köy evi olmak üzere toplam 307 bin konutun üretimi de tüm hızıyla devam ediyor.

SON rötuşlar yapılıyor

İnşaatı tamamlanan 46 bin konut için 1 Şubat’ta kura çekilecek. Anahtar teslimi teslimat 6 Şubat’ta başlayacak.

Teslim edilecek konutlarda elektrik, su, doğalgaz, dış cephe boyaları, duvar boyaları, badana ve temizlik gibi altyapı unsurları tamamlandı. Artık konutlarda son rötuşlar yapılıyor.

46 bin konutla konteyner kentlerde yaşayan yaklaşık 200 bin kişi sıcak yuvalara kavuşacak. Teslimat törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılması bekleniyor.

ŞEHİR MERKEZLERİ CANLANIYOR

Konutların bulunduğu okul, cami, park, alışveriş merkezi gibi sosyal ve ekonomik ihtiyaçların karşılanacağı alanlarda inşaat çalışmaları devam ediyor.

İnşaat faaliyetleri çoğunlukla rezerv alanları olarak adlandırılan şehre bitişik alanlarda yoğunlaşmıştı. Ancak yıkılan kentlerin merkezlerinde konut üretimi devam ediyor.

Bu kapsamda bakanlık, sadece rezerv alanlarıyla ilgili değil, kent merkezinde tahrip edilen alanların restorasyonu ve inşası konusunda da yoğun bir çalışma yürütüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu