Haber

2024 yılında askerlik yerleri belirlendi mi?

Milli Savunma Bakanlığı tarafından ücretli askerlik kadrolarının açıklanacağı tarih açıklandı. Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın yayınladığı “Mali ve Sosyal Haklar” genelgesine göre ödenen askerlik tutarı 182.609,04 TL oldu. Bu fiyat 01 Ocak – 30 Haziran 2024 dönemi için geçerli olacak. Peki 2024 yılında askerlik yerleri belirlendi mi?

ASKERİ YERLER BELLİ Mİ?

Milli Savunma Bakanlığı’ndan (MSB) yapılan açıklamaya göre, ücretli askerlikten yararlanacakların kimlikleri, askere alınma ve sevk süreleri ile temel askerlik eğitimini alacakları birlikler e-posta yoluyla duyurulacak. Ocak 2024’te hükümet ve askeri şubeler.

Ücretli askerlik yerleri sorgulama ekranı 2024. Aralık ayına kadar askerlik başvurularını tamamlayan adayların garantili ücretli askerlik yeri alabilmeleri için tarih yaklaşıyor. Ücretli askerlik pozisyonları e-Devlet üzerinden elektronik ortamda sorgulanabilecek.

Yapılan açıklamada, “2024 yılında bedelli askerliğe alınacakların sınıflandırma sonuçları 25 Ocak 2024 tarihinde e-Devlet ve askerlik şubeleri üzerinden açıklanacak. 25 Ocak 2024 tarihinden sonra bedelli askerlikten vazgeçenler ( bu tarih dahil) bir daha bedelli askerliğe başvurulamayacaktır.” ifadelere yer verildi.

2024 ÜCRETLİ ASKERİ TOPLANTISI VE SEVK DUYURUSU
Tarih: 12.01.2024

1. 2024 yılında bedelli askerlik hizmetine alınacakların sınıflandırma sonuçları 25 Ocak 2024 tarihinde e-Devlet ve askerlik şubeleri üzerinden açıklanacaktır. 25 Ocak 2024 (bu tarih dahil) tarihinden sonra bedelli askerlikten vazgeçenler bir daha bedelli askerliğe başvuramayacaktır.

2. 2023 yılında bedelli askerlik hizmetinden yararlanmak için başvuruda bulunan ve ödemesini tamamlayanlar, 2024 yılında takip eden celp ve sevk dönemlerinde bir aylık temel askerlik eğitimini tamamlamak üzere sevk edilecektir.

3. Bedelli askerliğe tabi olanların sevk edileceği tarihler aşağıda yer almaktadır.

Kaynak: Haberler.com / Gündem

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu