Haber

Abdulkadir Uraloğlu açıkladı! 86 gişe daha ‘Serbest Geçiş Sistemi’ne dönüştürülecek

İstanbul’un trafik sorununun çözümü için çalışmalar sürüyor.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı bu kapsamda yeni projeler hayata geçiriyor.

Yoğunluğun yaşandığı alanlardan biri de gişeler…

Bu kapsamda Serbest Geçiş Sistemi ile araçlar gişe alanından şerit seçmeye gerek kalmadan geçebilmektedir.

“Vatandaşlarımızın hızlı ve güvenli geçişini sağlayacağız”

Konuyla ilgili açıklama Abdulkadir Uraloğlu’ndan geldi.

Uraloğlu, yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Ücretli şerit seçimi ve hızın düşürülmesi zorunluluğu nedeniyle gişe önünde oluşan trafik akış düzensizliğini ortadan kaldırmak amacıyla, gişenin olmadığı otoyollarda kesintisiz trafik akışını sağlamak amacıyla ücret tahsilatına olanak sağlayan Serbest Geçiş Sistemini İstanbul’da devreye aldık. . Yol kesimlerindeki gişe ve kanopileri kaldırarak vatandaşlarımızın hızlı ve güvenli geçişini sağlayacağız. “Daha sonra Türkiye’deki tüm gişelerde SGS’yi uygulayacağız.”

86 noktada gişeler kaldırılarak dönüştürülecek

Uraloğlu, gişe şeritlerinin tercih edilmesi zorunluluğu ve hızın düşmesi nedeniyle gişe önünde oluşan trafik akış düzensizliğini ortadan kaldırmak amacıyla bu sisteme geçtiklerini belirtti. Türkiye genelindeki 106 gişeden 20’sinde, kesintisiz trafik akışını sağlamak amacıyla gişesi olmayan karayollarında ücret tahsilatını mümkün kılan ‘Serbest Geçiş Sistemi’ni hayata geçirdik, 86 noktada da kaldırıp dönüştüreceğiz. Amacımız vatandaşlarımızın yaşadığı trafik sorununu en aza indirmek. Bu noktada bakanlık olarak ne yapmamız gerekiyorsa onu yapacağız.“dedi.

“Ne yapılması gerekiyorsa yapmak için kolları sıvadık”

Uraloğlu, “ İstanbul’un en büyük sorunlarından birinin trafik olduğunu, gözbebeğimiz olduğunu söyledik ve bu noktada ne gerekiyorsa yapmak için kolları sıvadık. “Gişelerde ödeme noktasındaki trafik sorununu takip ettik ve arkadaşlarımızla birlikte bu noktada neler yapabiliriz diye çalıştık ve Serbest Geçiş Sistemini devreye almaya karar verdik.”Bir açıklama yaptı.

“20 noktada Serbest Geçiş Sistemi dönüşüm çalışmaları tamamlandı”

Uraloğlu, saha düzenleme çalışmalarına devam ettiklerini vurgulayarak, şöyle konuştu:

“Trafik hızını azaltmak için gişelerden geçerken artık bu uygulamayı serbest geçişe dönüştürüyoruz, böylece bu bölgedeki trafik sıkışıklığının önüne geçiyoruz. Türkiye genelinde 20 noktada Serbest Geçiş Sistemi dönüşüm çalışmaları tamamlandı. 6’sı İstanbul’da olmak üzere önümüzdeki günlerde İstanbul’da 5 farklı gişe alanında daha hayata geçirmeyi planlıyoruz ve ihale hazırlıklarına devam ederek trafik akışını hızlandırmayı hedefliyoruz.”

Gebze, Samandıra, Ispartakule, Avcılar, Hadımköy..

Uraloğlu, “ Serbest Geçiş Sistemine dönüştürdüğümüz puanlar; Mahmutbey, Çamlıca, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, Kurtköy ve Şekerpınar’da gişelerimiz vardı. Yakın zamanda ‘Serbest Geçiş Sistemi’ne dönüştüreceğimiz noktalar Gebze, Samandıra, Ispartakule, Avcılar ve Hadımköy olacak.“dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu