Haber

AHBAP’a Parayla Çadır Satan Kızılay’a Didem Soydan Hayatının Dersini Verdi!

Hayatımızın en büyük yıkımlarından birini yaşadık ama yetmedi. Deprem sonrası yaşananlarla hayatımızın en büyük sürprizini yaşamaya devam ediyoruz. Evet Kızılay’ın depremzedelere bağış için AHBAP Derneği’ne çadır satmasından bahsediyoruz.

Birçok kişinin tepkisini çeken bu olaya Didem Soydan tepkisiz kalamadı ve Kızılay’a uzun, ders niteliğinde bir cevap verdi.

Öyle büyük bir yıkım yaşadık ki kelimelerle ifade etmek mümkün değil. Bir yandan binlerce insanımız hayatını kaybederken, diğer yandan bir milyondan fazla insanımız evsiz kaldı.

İlk günden bu yana evsiz kalan depremzedelerimiz için çadır temin eden Haluk Levent’in kurduğu AHBAP Derneği, AHBAP Çadır Kent’i kurarak yardımını esirgemedi.

Ancak Kızılay’ın Haluk Levent liderliğindeki AHBAP Derneği’ne 46 milyon TL’ye çadır sattığı iddiası büyük tartışma yarattı.

Ardından AHBAP Derneği, Twitter hesabından yaptığı açıklamayla Kızılay’ın çadır sattığı tezlerini doğruladı.

Her afet sonrası bağış kampanyaları düzenleyerek halktan para toplayan, görevi yoksul ve ihtiyaç sahiplerine barınma, beslenme ve sağlık yardımı yapmak olan Kızılay’ın parayla AHBAP’a çadır satması büyük tepki gördü.

Model Didem Soydan da Kızılay’ın herkeste büyük öfkeye neden olan çadır satma eyleminin ardından isyan etti.

Soydan, “Zamanı geldiğinde artık ‘Paramız NEREDE? Halkım/ailem için bir tas su NEREDE?’ İstemek vatan hainliği değildir, vatanseverliktir.” sözleriyle isyan etti.

“Bunu anlamıyorum. Parası olmayan bir kişinin kanını bağışlayan, biriktirdiği 10 TL’yi gönderen çocuğun kalbi KIZILAY nasıl oluyor da ‘Bizim kanımızla alınan çadırları satıyor? ve son kuruşumuzla mı?’ Sözleriyle Kızılay’a ders verdi.

Gerçekten sözün sonuna geldik! Kimin çadırını kime satıyorsun diye sormuyorlar mı?

Yorumlarda buluşalım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu