Haber

AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok, Ankara’da Kentsel Dönüşümün Acilen Uygulanması Gerektiğini Söyledi

AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok, Ankara’da yaşayan depremzede aileleri ziyaret ederek, “Ankara’da büyük acıların yaşanmaması için kentsel dönüşümün acilen hayata geçirilmesi gerekiyor.”

Turgut Altınok, 6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremin ardından tedavi için getirilen Ankara’da hayatını kaybeden depremzedelerin Karşıyaka Mezarlığı’ndaki mezarlarını ziyaret etti. Altınok, 6 Şubat’ta depremzedelerin mezarlarına karanfil bırakarak dua etti. depremin birinci yıl dönümü. Altınok, daha sonra Yenimahalle’de yaşayan depremden etkilenen aileleri ziyaret etti. Çıkışta bir açıklama yapan Altınok, 6 Şubat’ta büyük bir deprem yaşadıklarını hatırlatarak, “Asrın değil asrın felaketini yaşadık. Binlerce hayatını kaybeden, yaralanan vatandaşımız oldu. Binlerce vatandaşımız var. Bölgede ekonomik, sosyal ve psikolojik yıkım var. Herkes elinden geleni yaptı. Zor. “Milletimizin son dönemde milli seferberlik ruhuyla hareket ettiğini gördük. Hükümetimiz elinden geleni yapıyor. Ülkemizin her yerinde depremzedelerimiz var. Duamız ve temennimiz bir daha böyle bir deprem yaşamamamızdır” dedi.

‘ZEMİN ÇOK SAĞLAM DEĞİL’

Her olaydan ders alınması gerektiğini belirten Altınok, “Ankara’da özellikle Türkiye’nin deprem kuşağındaki illerimizde çok eskimiş binalarımız var. 60 yıllık, 70 yıllık binalar var. Dolayısıyla zemin çok sağlam değil. Ankara’da da büyük yapılar var. Acı çekmemek için acilen kentsel dönüşümü hayata geçirmek gerekiyor. Göreve geldiğimizde Keçiören’in yüzde 80’inin kentsel dönüşüm projelerini ilk etapta tamamladık. Yıl oldu ama Büyükşehir Belediye Başkanı engelledi. Burada partizanlığa son vermemiz lazım. Ankara’da son 5 yıldır kentsel dönüşüm planı yok” dedi.

‘BİNALARIMIZ ESKİYOR, ESKİYOR’

Ankara’da birçok binanın eski olduğunu ve kentsel dönüşüm projelerinin acilen hayata geçirilmesi gerektiğini belirten Altınok, “Çankaya dahil Ankara’nın birçok yerinde yaşlanan dokulara yönelik kentsel dönüşüm planlamalarını hızlı bir şekilde yapacağız. Fay hatlarına baktığımızda ise kentsel dönüşüm planlarını hızlı bir şekilde yapacağız. Fay hatları Ankara’ya döndü.” “Şereflikoçhisar’dan geçen bir fay hattımız var. Binalarımız eskiyor, eskiyor” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu