Teknoloji

Apple Vision Pro yazılım kodlarında ortaya çıkan gizemli özellik

Apple’ın büyük heveslerle geliştirdiği karma gerçeklik gözlüğü Vision Pro, şirketin hayal ettiği gibi teknoloji dünyasındaki diğer büyük şey olmayı henüz başaramadı. Zor ameliyatlara girecek olan cerrahlar dışında neredeyse herkes ondan şikayet edecek bir sebep buldu. Ama yine de onu yeterince anlayamamış olabilir miyiz?

Bazı araştırmacılar Apple Vision Pro hakkındaki uygulamaların kodlarını incelerken, nefes alış veriş düzenine dair henüz kullanılmayan kimi kodları keşfettiler. Apple’ın henüz kullanıma açmadığı bu kodlar, Vision Pro’nun kullanıcısının nefes alış verişini ölçebildiğini gösteriyor.

Apple henüz böyle bir yetenek duyurmadı, belki henüz bu yeteneğin yazılım süreçlerini geliştirme aşamasında olabilir ancak eğer cihaz böyle bir özelliğe sahipse, onunla nefes alma düzenini dengeleyen sağlık uygulamaları benzeri sanal gerçeklik uygulamalarını da geliştirmek mümkün olabilir.

Belki de sene başında başlığı piyasaya sürme dönemine henüz yetişmeyen bu yetenek, şimdi yeni geliştiriciler konferansında artık kullanıma açılabilir, bilemiyoruz. Ancak cihazda bu ölçümleri yapacak sensörler olmadan uygulamaların bu veriyi ölçmesinin imkansız olduğunu tahmin edersiniz.

Vision Pro nefes alış verişi neden izlemek istesin?

Dolayısıyla Vision Pro yazılımlarının gelecek güncellemelerinde bu yeteneğin açılması sürpriz olmayacak. Yine de bir sanal gerçeklik başlığında nefes alışveriş düzenini görmenin kullanıcıya nasıl bir fayda sağlayacağını tahmin etmek kolay değil. Sanal gerçeklik başlığıyla film seyrederken ne kadar heyecanlandığınızı ölçerek filme bir reyting vermek ve daha sonra sizi heyecanlandıracak benzer filmler bulmak da mümkün. Tabi birinin tüm bunları bir uygulama haline getirip yazması gerekiyor, çünkü henüz bu yazılımlar yok.

haber-kocasinan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu