Haber

Avrupa Şampiyonu milli güreşçi Selçuk Can: Bu madalya Türkiye’ye hediye olsun

Yarışmanın ardından basına konuşan Selçuk Can, şampiyonluğu kazanmanın kolay olmadığını belirterek, “İnanılmaz çalıştım. O kadar çalıştım ki sağlık sorunları yaşadığım dönemler oldu. Şampiyon olmak öyle bir şey değil.” bunu başarmak çok kolay, bunu gördüm, çok mutluyum, bu madalya Türkiye’nindir.” “Bu sana hediye olsun” dedi.

Paris 2024 Olimpiyat Oyunları Kadınlara yönelik de hayalleri olduğunu söyleyen Selçuk Can, “Bu madalya benim büyükler kategorisinde beşinci madalyamdı. Daha önce 2 Avrupa ve 2 Dünya Şampiyonası’nda bronz madalya kazanmıştım. Turnuvalarda hep Azeri rakibime yenilmiştim. Yarı finalde az farkla. Bu sefer onu yendim. Olimpiyatlar önümüzde, “Çalışmalarımız devam edecek. Olimpiyat madalyası kazanıp şampiyon olmak her sporcunun hayalidir. Benim de bir hayalim var, inancım tam.” ifadelerini kullandı.

Şeref Eroğlu: Kalbiyle güreşti, onunla gurur duyuyorum

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Gurur Eroğlu, Selçuk Can’la gurur duyduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Selçuk Can ikinci yüzyılımızın ilk Avrupa şampiyonu. Onunla gurur duyuyoruz, bu kadar yeter, teşekkürler. Ben tüm sporcularımla, teknik ekibimle gurur duyuyorum. Bu bir grup çalışmasıdır. Başarı, bunu başaranların ödülüdür.” pes etmeyen Selçuk pes etmedi. Üst üste 4 şampiyonlukta madalya alarak üçüncü oldu. Beşincisinde altın madalya almayı başardı. Bütün antrenörlerini tebrik ediyorum. Kendisine de teşekkür ediyorum. Güreşti. yüreğiyle gurur duyuyorum onunla. Tarihe bakın, biz hiçbir Avrupa Şampiyonası’nda 10 Grekoromen sıkletinin 5’inde altın madalya kazanmadık. Bu bizim için çok anlamlı. Bu olimpiyatlardan önce.” Şampiyonluk bizim için amaç değil, araçtır. Çocuklar olimpiyatlara hazırlanıyor. Önce kendimizi görmekten bahsettik. Olimpiyat Oyunları 158 gün sonra başlayacak. Şampiyonlar orada madalya için güreşecek.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu