Haber

Avustralya Başbakanı Biden’la Görüşmek İçin Washington DC’ye Gitti

Avustralya Başbakanı Anthony Albanese, ABD Lideri Joe Biden ile görüşmek üzere Washington DC’ye gitti.

Avustralya Başbakanlık Ofisi’nden yapılan açıklamaya göre, Biden ile görüşmesi öncesinde basına konuşan Albanese, görüşmede AUKUS anlaşması, serbest ticaret anlaşması ve iklim değişikliği konularının ele alınacağını belirtti.

Albanese, ilk konunun ABD, İngiltere ve Avustralya arasındaki “nükleer denizaltı ittifakı” olan AUKUS’un başarıyla hayata geçirilmesi ve ABD Temsilciler Meclisi ve Senato’da tartışılarak yasama süreçlerinin ilerlemesi olduğunu kaydetti.

Ülkesinin ithalat ve ihracatta en değerli iş ortağının ABD olduğunu belirten Albanese, toplantıda serbest ticaret anlaşmasının ele alınacağını belirtti.

Albanese, toplantının odağında Biden ile Japonya’nın Hiroşima kentinde imzalanan iklim değişikliği, saf enerji ve kritik minerallere ilişkin sözleşmenin yer alacağını belirtti.

Toplantıda İsrail-Filistin çatışmasının görüşülüp konuşulmayacağı yönündeki soruya Albanese, “Konu mutlaka görüşülecek” dedi. Cevap verdi.

calhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu