Haber

Bella Hadid’in babası: Onu evimize aldık ama bir daha içeri sokmadılar

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin El Kassam Tugayları’nın başlattığı “Aksa Tufanı” operasyonunun ardından başlayan İsrail-Hamas savaşı devam ediyor. İşgalci İsrail, daha önceki yıllarda da yaptığı gibi Gazze’de 2,5 milyon insanı yerinden edecek bir katliam gerçekleştiriyor.

Ünlü model Bella Hadid’in babası Muhammed Hadid, katıldığı bir televizyon programında Filistin’den sürgün edilmelerini anlattı.

Baba Hadid, “Safed, babamın, dedemin ve büyük dedemin yüzyıllardır yaşadığı bir şehir. Bir gün Polonya ve Almanya’dan ayrılan Yahudi mültecileri taşıyan bir gemi gelir. Önce Amerika’ya, sonra Küba’ya, oradan da Hayfa’ya gelirler. İşin komik yanı, büyükbabam Hayfa limanını inşa etmişti. Mültecileri taşıyan gemilerde şöyle yazıyordu: “Almanya’da evimizi ve umudumuzu kaybettik.” Umutlarımızı yok etmeyin.” Pankartları asılıyor. Büyükannem ve büyükbabam ve diğer herkes ikişer aile alıyor. Babamın evine de getiriyorlar. İki buçuk yıldır bizimle yaşıyorlar. Annem bana hamileyken Nasıra’daki ailesinin evine gitti. Doğum yaptıktan sonra ben daha 9 günlük bir bebekken Safed’in yanına döndü. “Biz de kapıda kalıyoruz. Evimize dönüyoruz, bizi içeri almıyorlar. Annem üzerimi örtmek için örtü isteyince ona bile izin vermiyorlar. O da Ankara’daki bir mülteci kampına gidiyor. Suriye.”söz konusu.

hasanbeyli-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu