Teknoloji

Bu haber Apple’ın yeni iPhone SE modelini bekleyenleri üzecek.

Apple’ın iPhone 15 serisini tanıtmasının hemen ardından MacRumors tarafından yayınlanan bir haberde şirketin yeni bir iPhone SE modeli geliştirdiği iddia edildi. Hatta yeni iPhone SE’nin iPhone 13 ve iPhone 14 tasarımını kullanmayı düşündüğü bile söylendi.

Aynı haberde iPhone SE 4’ün önceki modele göre birçok yükseltme sunacağı ve Touch ID tasarımını kaldıracağı da vurgulandı. Bu yükseltme listesi Face ID, 48 megapiksel kamera, Eylem düğmesi ve USB-C temasını içeriyordu.

Apple’ın 2023 serisi farklı bütçelere hitap eden geniş bir iPhone koleksiyonuna sahip. iPhone SE serisi ise firmanın mümkün olan en ucuz seçeneği olarak sunuluyor ve iddialara bakılırsa telefon hiç de kötü görünmüyor. Ancak ne yazık ki Apple yakın gelecekte iPhone SE 4’ü piyasaya sürmeye hazır olmayabilir. Mevcut geliştirme sürecine bakıldığında SE 4 için yeni haberler 2025 lansmanını öngörüyor.

MacRumors’un yeni haberi, iPhone SE ile ilgili daha önceki bazı tezleri tekrarlıyor ve yeni bilgiler ekliyor. Habere göre iPhone SE 4 ( dahili olarak D59 veya Project Ghost olarak adlandırılır ) iPhone 14 kasasını temel alacak. Telefon, yeni bir cam arka plaka tasarımı gerektiren, arkaya bakan tek bir kameraya sahip olacak. Ayrıca yeni iPhone standardı olan 48 megapiksel kamera kullanılacak.

Blog ayrıca iPhone SE 4’ün temel iPhone 14 modeliyle eşleşen boyutlarını da sunuyor. Ancak iPhone SE 4, tek lensli kamera sistemi sayesinde 165 gram ağırlığıyla iPhone 14’ten 6 gram daha hafif olacak. iPhone SE 4, iPhone 14 gibi alüminyum ( 6013 T6) bir çerçeveye sahip olacak ancak iPhone 14’ün klasik sessize alma düğmesi ve Lightning bağlantısı yerine bir Eylem düğmesi ve USB-C temas noktası bulunacak.

iPhone SE 4’ün performans özellikleri hakkında ne yazık ki hala bir bilgi bulunmuyor. iPhone SE 3’te A15 Bionic çipin kullanıldığı göz önüne alındığında, SE 4 modeli için A16 Bionic çipin kullanılması daha uygun olabilir . Ancak MacRumors’un çıkış tarihi iddiası doğruysa iPhone SE 4 sürümünde de farklı bir çip görebiliriz.

Yayın, mevcut geliştirme programının 2025 çıkış tarihine işaret ettiğini söylüyor. Apple’ın iPhone SE versiyonlarına yaklaşımı göz önüne alındığında 2025’in başlarında bir lansman beklenebilir. O zamana kadar Apple’ın A18 ve A18 Pro çiplerine sahip olduğu iddia edilen iPhone 16 telefon serisi mağazalarda satışa sunulacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu