Haber

Bugün birçok şehir güne bembeyaz başladı.

ANKARA (İGFA) –Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre Türkiye’nin çok bulutlu, Marmara, İç Ege, Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Birçok şehir güne bembeyaz başladı. Gebze-İstanbul Kuzey Marmara Otoyolu’nu kar kapladı.

Yağışlar, İç Ege ve İç Anadolu’nun yüksek kesimlerinde, Batı ve Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinin yüksek kesimlerinde, Batı ve Doğu Karadeniz’in kuzey ve doğusunda genel olarak yağmur ve sağanak, karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek. Doğu Anadolu ve Kırklareli, Bursa ve Bilecik’in yüksek kesimleri. ; Marmara, Batı ve Doğu Karadeniz, İç Anadolu’nun kuzeybatısında, Doğu Akdeniz, Doğu Anadolu’nun güney ve batısı, Güneydoğu Anadolu ve Ordu’da kuvvetli, yer yer çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor.

Kuzey, orta ve batı bölgelerde yağışlı havalarla birlikte hissedilir derecede (2°-10°C) azalarak mevsim normallerinin altına düşeceği, diğer yerlerde ise önemli bir değişiklik olmayacağı varsayılırken, rüzgarın eseceği tahmin ediliyor. çoğunlukla güneyden ve batıdan, zamanla Marmara, Kıyı Ege ve Akdeniz bölgelerinden. Marmara, Ege ve Batı Akdeniz’de kuzey ve kuzeybatı yönlerden orta şiddette, yer yer kuvvetli fırtınalar, Karadeniz, İç Anadolu, Doğu Akdeniz, Doğu’da kuzey yönlerden kuvvetli ve kısa süreli (50-80 km/saat) fırtınalar ve Güneydoğu Anadolu. ), Marmara’nın kuzeyi ve Batı Karadeniz kıyılarında çok kuvvetli ve sağanak (80-110 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

Bu arada Meteoroloji ve AFAD’dan da uyarılar yapıldı.

Yağışların, Marmara, Batı ve Doğu Karadeniz, İç Anadolu’nun kuzeybatısında, Doğu Akdeniz, Doğu Anadolu’nun güney ve batısı, Güneydoğu Anadolu ve Ordu çevrelerinde kuvvetli, yer yer çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor, rüzgarların ise çok kuvvetli olması bekleniyor. Marmara, Ege ve Batı Akdeniz’de ise şiddetli. Karadeniz, İç Anadolu, Doğu Akdeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da kuzey yönlerden güney yönlerden kuvvetli ve kısa periyodik fırtınalar (50-80 km/saat), güney yönlerden çok kuvvetli ve şiddetli fırtınalar (80-80 km/saat) Kuzey Marmara ve Batı Karadeniz kıyılarında. Rüzgarın saatte 110 km hızla eseceği varsayıldığından çatının uçması, ağaç düşmesi, ulaşımın aksaması, soba ve baca gazı zehirlenmesi gibi olası aksiliklere karşı dikkatli olunması ve önlem alınması istendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu