Teknoloji

Cesurluğun Sınırlarını Zorlayan Sony’nin Sadece Dalış Yaparak Ulaşılan Su Altı Mağazası: Xperia Aquatech Store

Dalgaların altında, mavi derinliklerin içinde bulunan bir mağaza hayal edin.  Sıradan bir alışveriş deneyiminin ötesine bu mağaza gerçekten de açıldı. Hem de teknoloji devi Sony tarafından!

Dubai’de yalnızca üç günlüğüne açılan bu su altı mağazasının ismi Xperia Aquatech Store. Kulağa imkânsız gibi gelen bu mağaza âdeta Sony’nin yenilikçi ruhunu kaybetmediğinin ve kaybetmeyeceğinin bir göstergesi gibi.

Sony’in bir ilke imza atarak açtığı Xperia Aquatech Store deniz seviyesinin dört metre altında bulunuyordu!

Ziyaretçilere su altındaki büyüleyici dünyayı keşfederken aynı zamanda Sony’nin suya dayanıklı Xperia cihazlarını deneyimleme fırsatı sunmayı amaçlıyordu.

Yani bu eşsiz mağaza, Sony’nin suya dayanıklı Xperia cihazlarının tanıtımı için oluşturulan yaratıcı pazarlama kampanyasının bir parçasıydı.

Ancak bu mağazaya herkes giremiyordu.

Yalnızca yapılan bir yarışmanın kazananları, medya mensupları ve VIP misafirler tarafından ziyaret edilebiliyordu.

Ziyaretçilerin, kısa bir dalış eğitimi almaları gerekiyordu.

Eğitimin ardından su altında Sony’nin en yeni suya dayanıklı akıllı telefonlarını ve aksesuarlarını keşfetme fırsatı yakalayan ziyaretçilerin eşsiz bir deneyim yaşaması bekleniyordu.

Sony’nin su geçirmez teknolojisini vurgulamak için özel olarak tasarlanan su altındaki özel sergi alanında beğenilen ürünler karaya çıkınca satın alınabiliyordu.

Özetle, Sony’nin suya dayanıklı cihazlarına dikkat çekmek için gerçekleştirdiği bu benzersiz konsept, pazarlama dünyasında büyük bir yankı uyandırdı.

Bu mağaza hem ziyaretçilere unutulmaz bir deneyim sundu hem de markanınkn yenilikçi teolojilerini etkileyici bir şekilde tanıttı.

Su geçirmez ürünlerine güvendiğini en net bir şekilde anlatmış olan Sony, bundan daha iyi ve daha cesur bir yol bulamazdı diye düşünüyoruz…

Kaynak: Marketing Society

İlginizi çekebilecek diğer içeriklerimiz:

akdagmadeniajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu