Haber

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan Güney Kafkasya’da Barış ve İstikrar İçin Tahran’a Gitti

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, ‘Güney Kafkasya’da Kalıcı Barış ve İstikrarın Tesisi İçin Bölgesel İşbirliği Platformu’ toplantısına katılmak üzere İran’ın başkenti Tahran’a gitti.

Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre; Bakan Fidan, Güney Kafkasya’da Kalıcı Barış ve İstikrarın Tesisi İçin Bölgesel İşbirliği Platformu toplantısına katılmak üzere Tahran’a gitti. Dışişleri bakanları düzeyinde düzenlenen toplantıya Türkiye ve ev sahibi İran’ın yanı sıra Azerbaycan, Ermenistan ve Rusya Federasyonu’nun da katıldığı belirtildi.

Güney Kafkasya’da kalıcı barış ve istikrarın tesis edilmesi amacıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in girişimiyle başlatılan 3+3 formatındaki bölgesel işbirliği platformunun ilk toplantısı daha önce 10 Aralık’ta Moskova’da yapılmıştı. 2021, dışişleri bakan yardımcıları düzeyinde. .

niluferhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu