Haber

Diyarbakır’da Galeria binasının enkazına karanfil bırakıldı

Amed Kent Savunma ve Dayanışma Platformu, 89 kişinin hayatını kaybettiği Diyar Galeria Sitesi önünde anma töreni düzenledi. Halkın Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Partisi) Amed Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan adayları Serra Bucak ve Doğan Hatun’un da aralarında bulunduğu çok sayıda kişi, enkaz alanına yürüyerek karanfil bıraktı.

Saygı duruşunun ardından konuşan Platform Sözcüsü Elif Turan, “Bir yıl geçmesine rağmen hala çok taze ve iyileşmemiş bir yaramız var. “Çünkü bu doğa olayı, alınamayan önlemler, bilim ve teknolojinin dikkate alınmaması nedeniyle felakete dönüştü” dedi.

DEM Partisi Amed Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan adayı Doğan Hatun, depremin ardından yaşanan felakete herkesin şahit olduğuna dikkat çekerek, “Depremden daha büyük bir felaket olan sahipsizliğe de tanık olduk. Toplam 10 ilde yaşayan vatandaşların tamamının devlet tarafından nasıl terk edildiğine de tanık olduk. Amed o gün depremden 17 dakika sonra bir kriz masası oluşturdu. Gücüne göre önce kendi yaralarını, sonra da tüm illerin yaralarını iyileştirmeye başladı” dedi.

MA’da yer alan habere göre; CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu da depremde hayatını kaybedenleri andı.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu