Yaşam

Doğduğu Köydeki Herkese Kişi Başı 2 Milyon Dolar Miras Bırakan Adam: Bildiğiniz Bir Bira Markasının Kurucusu!

Fakir bir ailede başlayan serüvenine milyarder olarak devam eden Antonino Fernández Rodríguez, yardımseverliği ile tanınan başarılı bir iş insanıydı.

Kazandığı parayı ise yalnızca kendisine harcamadı. Pek çok hayır işi yaptı ve öldükten sonra mirasının azımsanamayacak bir kısmını hemşehrilerine bıraktı.

Yoksulluktan okulu bırakmak zorunda kalmıştı.

Cerezales del Condado adlı İspanya köyünde, 1917 yılında doğan Antonino Fernández Rodríguez, fakir bir aileye sahipti. Üstelik 13 çocuklu ailenin 11. üyesiydi. Henüz 14 yaşındayken maddi sıkıntılar nedeniyle okulu bırakmak zorunda kalmıştı.

Yıllar sonra evlenip Meksika’ya göç ettiğinde, 32 yaşındayken Grupo Modelo şirketinin CEO’su oldu. Grupo Modelo, Corona markalı biraları üreten şirketti. Zaten en büyük başarılarından biri de buydu. Corona’yı, Meksika’nın en popüler birası yapmıştı.

Çok yardımsever bir iş insanıydı.

İspanya Kralı Juan Carlos, Fernández’in bedensel engelli çocuklar için yaptığı çalışmalar karşılığında onu, onur nişanına layık görmüştü. Fernández ayrıca 2009 senesinde kendi doğduğu köy için bir vakıf kurup köylü halkın hayat standartlarını yükseltmeye çalışmıştı.

Servetinin bir kısmını doğduğu köydeki insanlara bağışladı.

13 çocuğa sahip olan hayırsever iş insanı, 2016 yılında, 98 yaşındayken hayatını kaybetti. Hemşehrileri için kurduğu vakıfta çalışan 300 kişi dahil olmak üzere köydeki diğer 80 yerliye de kişi başı 2.000.000 dolar miras bıraktı.

Köy sakinlerinden Maximino Sanchez duygularını şöyle ifade etmişti: “Hiç bu kadar paraya sahip olmamıştık. Antonio olmasa hiçbir zaman da olamazdık.”

Kaynaklar: Wikiwand, Elmundo

İlginizi çekebilecek diğer içeriklerimiz:

pazaryoluajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu