Yaşam

Dünyanın en zengin beşinci doktoru: Serveti 12 milyar dolara yaklaştı

Suudi Arabistan’ın kraliyet ailesine mensup olmayan üçüncü en zengin kişisi Süleyman El Habib’in serveti 12 milyar dolara yakın. Süleyman El Habib dünyanın en zengin beşinci doktoru oldu.

Bloomberg Milyarderler Endeksi’ne göre Al Habib’in adını taşıyan sağlık şirketinin hisseleri, 2020’deki ilk halka arzından bu yana altı kat artarak rekor bir seviyeye ulaştı. Suudi iş adamı, tıbbi cihazlar satarak 10 milyar dolardan fazla servet biriktiren Carl Cook ve Hansjoerg Wyss’e rakip olarak dünyanın en büyük sağlık imparatorluklarından birini kurdu.

70’li yaşlarının başındaki milyarder Sulaiman Al Habib, 28 milyar dolarlık sağlık zincirini 1993 yılında açtığı klinikle başlattı. Klinik daha sonra Suudi Arabistan, BAE ve Bahreyn’de 22 tıbbi tesis ve 22 eczane işleten bir şirkete dönüştü. Şirketin ayrıca geliştirme aşamasında olan 10 hastanesi ve tıp merkezi bulunuyor. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu