Haber

Ebeveynlik tavsiyesi veren ‘çocuk istismarı’ nedeniyle gözaltına alındı

YouTube ebeveynlik tavsiyeleri kanalıyla ünlü Ruby Franke ve iş ortağı Jodi Nan Hildebrandt, ABD’de gözaltına alındı. Yetkililer, yetersiz beslenen oğlunun evden kaçmasının ardından Franke’nin “çocuk istismarı”yla suçlandığını söyledi.

BBC’nin haberine göre yetkililer, ABD’nin Utah eyaletinde meydana gelen olayda Ruby Franke’nin 10 yaşındaki kızını iş ortağı Hildebrandt’ın evinde benzer şekilde yetersiz beslenmeden muzdarip halde buldu. Polis, Franke’nin 12 yaşındaki oğlunun pencereden kaçtığını ve yiyecek ve su istemek için komşusunun evine gittiğini söyledi.

‘İKİ ÇOCUĞA ÜÇ FARKLI ŞEKİLDE İSTİSMAR GÖRDÜ’

Santa-Clara Ivins Kamu Güvenliği Departmanından yapılan açıklamada, söz konusu komşunun durumu bildirdiği ve çocuğun vücudunda açık yaralar ve koli bandı bulunduğunu söylediği paylaşıldı. İhbar üzerine komşunun evine giden kolluk kuvvetleri, çocuğun vücudundaki yaraları ve yetersiz beslenme belirtilerini doğruladı. Çocuk daha sonra ‘bağlanma ve yetersiz beslenmeden kaynaklanan derin yaralar nedeniyle’ hastaneye kaldırıldı. Franke’nin 10 yaşındaki kızı da benzer şekilde hastaneye kaldırıldı.

Yetkililer olayın ardından arama emri çıkardı. Toplam 4 çocuk aile ve çocuk servislerinin bakımına yerleştirildi. Washington County yetkilileri, 1 Eylül Cuma günü Ruby Franke ve Jodi Nan Hildebrandt’ı resmen suçladı.

Buna göre iki çocuğun fiziksel istismar, yetersiz beslenme ve ciddi duygusal hasar olmak üzere üç farklı biçimde istismara uğradığı belirtildi. Her suçlama 10 yıla kadar hapis ve 10.000 dolara kadar para cezası gerektiriyor.

‘YILLARDIR BUNU ANLATMAYA ÇALIŞIYORUZ’

41 yaşındaki Franke, ilk olarak 2015 yılında YouTube kanalı “8 Yolcu” (8 Yolcu) ile ünlendi. Franke, kanalında altı çocuğuna nasıl ebeveynlik yaptığını anlatıyordu. Kanal, bu yıl faaliyetten çıkana kadar 2 milyon aboneye ulaşmıştı. Franke daha önce kanalında anlattığı katı ebeveynlik kuralları nedeniyle eleştirilmiş ve oğlunu ceza olarak aylarca armut üzerinde uyuttuğunu söylemişti. Franke’nin cinsel ilişkiden uzak durmayı bir ‘disiplin’ tekniği olarak da kullandığı kendi anlatımlarından biliniyordu.

Söz konusu fasulye çuvalı ifadelerinin ardından bazı izleyiciler yerel çocuk velayet hizmetlerini ararken, Franke söylediklerinin ‘bağlam dışı’ olduğunu iddia etti. Gözaltı kararının ardından Instagram hesabından bir paylaşım yapan büyük kızı Shari Franke, “Yıllardır polise ve Çocuk Esirgeme Kurumuna bunu anlatmaya çalışıyoruz. “Sonunda müdahale etmeye karar vermelerine sevindik.” Gözaltında bulunan Franke polisle konuşmayı reddetti ve avukat talep etti. (DIŞ HABER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu