Ekonomi

EchoStar, 5G ağları için Savunma Bakanlığı sözleşme uzatımını güvence altına aldı

ENGLEWOOD, Colo. – EchoStar Corporation (NASDAQ:SATS), ABD Savunma Bakanlığı (DoD) tarafından Hawaii ve Washington’daki askeri üslerde bağımsız 5G ağlarının devam eden dağıtımı için bir sözleşme uzatımı aldı. Bugün açıklanan uzatma, Ortak Üs Pearl Harbor-Hickam ve Donanma Hava İstasyonu Whidbey Island’da 2025 yılına kadar devam edecek çalışmaları ve 5G teknolojisinde yapılacak ek geliştirmeleri kapsıyor.

Sözleşme, 2021 yılında Washington sahası için verilen ilk ödülün ve 2022 yılında Hawaii’de yapılan genişletmenin üzerine inşa ediliyor. Küresel bir uydu iletişim çözümleri sağlayıcısı olan EchoStar, Savunma Bakanlığı ağlarında Açık Radyo Erişim Ağı (ORAN) teknolojilerinin teşvik edilmesindeki rolüyle tanınıyor. Şirketin yan kuruluşu Hughes, ana yüklenici olarak projeye liderlik ediyor ve Savunma Bakanlığı’nın güvenli ve esnek iletişim ihtiyaçlarını desteklemek için endüstri ortaklarından çeşitli bileşenleri entegre ediyor.

Whidbey Adası Deniz Hava İstasyonu’nda 30 Mart 2023’te törenle tamamlanan kurulum, bir ABD Savunma Bakanlığı üssündeki ilk 5G ORAN ağı oldu. Bu ağ, anında iletişim koordinasyonunu kolaylaştırarak uçak hazırlığını artırmayı ve böylece görevler için bakım ve hazırlık sürelerini azaltmayı amaçlamaktadır.

EchoStar’ın 5G projesi, şirketin spektrum ve mühendislik uzmanlığından yararlanarak ORAN altyapısını kullanıyor. Cisco’dan taşıma yönlendiricileri, anahtarlar ve güvenlik duvarları; Dell Technologies’den bilgi işlem altyapısı; JMA Wireless’dan radyo erişim ağı; Intel’den uç bulut yığını ve Intel® Xeon® işlemciler; Boingo Wireless’dan ek hizmetler içermektedir. Ağlar, Ulusal Güvenlik Ajansı’nın Sınıflandırılmış Gereksinimler için Ticari Çözümünü karşılamak üzere tasarlanmıştır.

Hughes Savunma Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Rick Lober, Savunma Bakanlığı’nın sözleşme uzatmasının EchoStar’ın mühendislik yeteneklerini ve hem karasal hem de karasal olmayan sistemleri kapsayan çözümleri özelleştirme konusundaki yeterliliğini doğruladığını belirtti. Bu girişim, OUSD (R&E) FutureG Ofisi tarafından yürütülen 5G deneylerinin bir parçasıdır ve Bilgi Harbi Araştırma Projesi konsorsiyumu aracılığıyla bir Diğer İşlem Anlaşması kapsamında kolaylaştırılmaktadır.

Bu duyuru EchoStar Corporation tarafından yapılan basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu