Haber

Eskişehir Anadolu Lisesi Öğrencileri Çevre Projelerini İnceledi

EskişehirAnadolu Lisesi’nin İtalya ve İspanya’dan ortaklık yaptığı ‘Saygı (Yeniden Kullan, Sürdür, Koru)’ projesi kapsamında öğrenciler, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin çevre dostu projesi olan Entegre Katı Atık Bertaraf ve Enerji Üretim Tesisi’ni ziyaret etti.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, çevreye duyarlı tesisleriyle doğaya saygılı ve uyum içinde çalışmalarını sürdürürken, ziyaretçilerini de ağırlamaya devam ediyor.

Eskişehir Anadolu Lisesi’nin 2023-2024 eğitim-öğretim yılında İtalya Mestre’den IISS G. Bruno – R. Franchetti ve Colegio La ortaklığında yürüteceği “Saygı (Yeniden Kullan, Sürdür, Koru)” projesi İspanya’nın Algeciras kentinde üretilen Inmaculada, Avrupa Birliği tarafından onaylandı. kabul edilmiş. Projenin İtalyan ortağı IISS G. Bruno – R. Franchetti ve Eskişehir Anadolu Lisesi, “Sürdürülebilir Enerji” teması kapsamında Eskişehir’de bir araya gelerek bilgi ve tecrübelerini artırmak amacıyla çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi.

Öğrenciler, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Entegre Katı Atık Bertaraf ve Enerji Üretim Tesisi’ni gezdikten sonra Büyükşehir Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Dairesi Başkanlığı tarafından işletilen Güneş Enerjisi Santrali’ne (GES) giderek, bölgedeki iyi uygulamaları görerek yetkililerden bilgi aldı. Bu alan. .

Kaynak: ANKA / Eğitim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu