Haber

Fransızlar enflasyon nedeniyle daha az şarap içiyor

Şarap satışının en fazla olduğu ülkelerden biri olan Fransa’da geçen yıl kişi başı şarap tüketimi artan fiyatlar nedeniyle bir miktar geriledi. TV kanalı BFMTV’nınNielsenIQ’nun haberine göre kamu araştırma şirketinin bilgilerinden yola çıkarak 2021’de yılda 30 litre olan hane başına şarap tüketimi, 2022’de 29 litreye geriledi. aynı dönemde hane başına düşen milli gelir ise yüzde 1,6 artarak 131 euro oldu.

BFMTV’ye konuşan NielsenIQ’dan kamuoyu araştırma uzmanı Nicolas Leger, “Şarap, Fransız sofrasındaki yerini hâlâ koruyor. Ancak diğer tüm temel tüketim malları gibi enflasyondan da etkileniyor. Rengi ne olursa olsun Fransızlar yüzünü dönüyor. daha az ve daha ucuz şarap.”

Fransa’da hanelerin yüzde 75’i şarabı perakende satış noktalarından alıyor; Bu, 2019’dan beri değişmeyen bir oran. Araştırmanın ilginç bir sonucu da ortalama yaş ve şarap tüketiminin aynı anda artması. İlgili habere göre Fransa’da 65 yaş üstü tüketiciler, 35 yaş altı tüketicilere göre dört kat daha fazla şarap içiyor.

2000 yıl önce Pompei’de üretilen şarabın aynısı yeniden üretildi

Bu resmi görüntülemek için lütfen JavaScript’i etkinleştirin ve HTML5 videoyu destekleyen bir web tarayıcısına geçmeyi düşünün

dpa / ET,EC

DW Türkçe’ye sansürsüz nasıl erişebilirim?

habermerkezefendi.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu