Ekonomi

Gıda ürünlerimizin ihracatına devam edeceğiz

Celal Kadooğlu / Güneydoğu Anadolu Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı

Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri, Gaziantep’in yanı sıra her biri belirli ürün kümelerinde güçlü seçenekler sunan illerin de yer aldığı yan bölgesiyle ihracat ekosistemimizin en önemli yapı taşlarından biri…

Hububat, bakliyat, yağlı tohumlar ve bunların ürünleri ihracatçıları olarak, Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılını Güneydoğu Anadolu bölgesinin en çok ihracat yapan bölgesi olmanın gururuyla karşılıyoruz. Artan yatırımlar, ticari iş birliği fırsatları ve özellikle komşu ülkelerle gelişen bağlantılarla bölgemizde güçlü bir ekonomik canlılık söz konusu. Ticari hayattaki bu dinamizmi döviz kazandırıcı sanayi üretimiyle desteklemekten mutluluk duyuyoruz. Bölgemizin yıllık 3,5 milyar dolara yaklaşan sektörel ihracatında şu anda makarna, buğday unu ve bitkisel yağlar ilk sıralarda yer alıyor. En çok ihracat yaptığımız ülkeler arasında Irak, ABD ve Suriye yer alırken, bu yıl önemli bir artış gösteren İtalya da ilk sıralarda yer alıyor.

Gerçekleştireceğimiz tanıtım faaliyetleriyle gelecekte de Güneydoğu’nun bereketini ve rahmetini dünyanın çeşitli coğrafyalarına ulaştırmaya devam edeceğiz. Gastronomi anavatanında faaliyet gösteren gıda firmalarımızın yatırımlarıyla ürünlerimizi tüm dünya mutfaklarına ihraç etmeye devam edeceğiz. Cumhuriyetimizin yeni yüzyılı kutlu olsun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu