Ekonomi

Greystar, pazar değişimlerinin ortasında gözünü Avrupa’da genişlemeye dikti

ABD’nin önde gelen emlak firmalarından Greystar, değişen gayrimenkul ortamından faydalanmak için stratejik bir hamleyle, özellikle Fransa ve Almanya’ya odaklanarak Avrupa portföyünü genişletmeyi hedefliyor. Şirketin icra direktörü Mark Allnutt, bu yıl içinde Avrupa’daki gayrimenkullere 1,4 milyar Avro’nun (1,53 milyar $) üzerinde yatırım yapmayı planladıklarını açıkladı.

Cannes’da düzenlenen MIPIM gayrimenkul toplantısından konuşan Allnutt, piyasa koşullarının değiştiğini ve sermayeyi yeniden tahsis etmek için pazarlık yapmaya istekli daha fazla satıcının ortaya çıktığını vurguladı. Bu değişim özellikle geçtiğimiz yılın sonlarına doğru dikkat çekmiş, Fransa ve Almanya’da Greystar’ın önümüzdeki 12 ila 24 ay içinde yatırımların artması için bir fırsat olarak gördüğü bir yeniden fiyatlandırma yaşanmıştır.

Firma, Paris ve Berlin’deki son gayrimenkul anlaşmalarıyla bu pazarlarda önemli bir yatırım aşamasının başlangıcına işaret ederek şimdiden ilerleme kaydetti. Halihazırda Avrupa genelinde yaklaşık 16 milyar Avroluk varlığı yöneten Greystar, geçen yıl bölgeye 1,4 milyar Avro yatırım yapmıştı ve 2024 yılında bu rakamı aşmayı öngörüyor. Şu anda sermaye tahsisi için apartman dairelerine ve öğrenci konutlarına öncelik verilmektedir.

Bu genişleme stratejisi Greystar’ın Avrupa gayrimenkul piyasasına olan güvenini ve piyasanın yeniden fiyatlandırıldığı bir dönemde yatırım fırsatlarını belirleme ve bunlardan yararlanma becerisini yansıtmaktadır. Şirketin yatırım kararları, piyasa eğilimlerine uyum sağlamanın büyüme ve başarı için çok önemli olduğu dinamik bir gayrimenkul ortamının zemininde belirlenmektedir.

Reuters bu makaleye katkıda bulunmuştur.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu