Haber

Güney Kore, zararlı maddeler içeren şüpheli paketler için Çin’den yardım istedi

Güney Kore, hasarlı öğeler içerdiği düşünülen 2.000’den fazla şüpheli paket bildirimi için Çin’den yardım istedi.

Çin Komünist Partisi’nin (ÇKP) yayın organı Global Times’ın haberine göre Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mao Ning, Güney Kore’nin talebine ilişkin bir açıklama yaptı.

Mao, Güney Kore’nin zararlı maddeler içerdiği düşünülen 2 binden fazla şüpheli paket bildirimi için yardım istediğini söyledi.

Talebe olumlu yanıt verildiğini kaydeden Mao, “Konuyla ilgili Güney Kore tarafıyla görüşmeye devam edeceğiz” dedi. sözünü kullandı.

Güney Kore’de son 4 günde 2 binden fazla şüpheli paket bildirildi.

Güney Kore Ulusal Polis Teşkilatı, raporların ortasında 645 paketin polis soruşturması altında olduğunu ve diğerlerinin yanlış raporlar olduğunu bildirmişti.

Polis, zehirli element içerme telaşı nedeniyle inceledikleri paketlerin şimdiye kadar planlananın aksine boş olduğunu veya içlerinde ucuz eserler olduğunu belirtti.

Yetkililer, Tayvan menşeli şüpheli uluslararası paketler tespit ettiklerini ve sorunu çözmek için Çinli muhataplarıyla birlikte hareket ettiklerini bildirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu