Haber

İmamoğlu – Yavaş Formüle “Anayasaya Aykırı” Diyenlere Sosyal Medya Hafızasından Cevap Verdi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef alan açıklamalarıyla geçen hafta Altı Masa’dan ayrıldı. ÂLÂ Partisi, geçen hafta başlayan krizin ardından Kılıçdaroğlu’nun adaylığında orta yol bulunması için İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve ABB Başkanı Mansur Yavaş’a genel başkan yardımcılığının verilmesini önerdi. CHP’nin teklifi kabul etmesi üzerine Kemal Kılıçdaroğlu’nun Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı olduğu açıklandı. Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Konseyi Başkan Yardımcısı Mehmet Uçum, İYİ Parti ile CHP’nin üzerinde uzlaştığı formülü anayasaya aykırı buldu. Sosyal medyanın hafızası Uçum’a geçmişten alıntılarla yanıt verdi.

Abdülkadir Selvi’nin yazısı ve Habertürk’ün haberi sosyal medyada gündem oldu.

Abdülkadir Selvi 2018 tarihli yazısında, İstanbul seçimlerinde Binali Yıldırım’ın belediye başkanı seçilmesi durumunda protokolden endişe duyduklarını yazmıştı. Selvi, Binali Yıldırım’ın endişelerini gidermek için Erdoğan’ın kendisini aynı anda ‘cumhurbaşkanı yardımcısı’ olarak atayacağını belirtti. Hürriyet Gazetesi yazarının 2018 tarihli yazısı, Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Komisyonu Başkan Yardımcısı Mehmet Uçum’un ‘anayasaya aykırı’ açıklamasına yanıt olarak hatırlatıldı.

“Seçimden sonra Binali Yıldırım için protokol düzenlemesi yapılacak”

Habertürk’ün 27 Kasım 2018 tarihli haberinde sosyal medyanın hafızasında canlandı. Haberin ‘İstanbul kazanırsa 31 Mart’tan sonra yapılacak düzenlemeyle ‘Yıldırım da Cumhurbaşkan Yardımcılığı görevini üstlenecek’ kısmı yer aldı. altı çizili

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu