Ekonomi

İngiltere’de 11 milyon kişi faturalarını ödemekte zorlanıyor

İngiliz kontrol kuruluşu Financial Conduct Authority (FCA) tarafından yapılan açıklamada, ajansın araştırmasına göre ülkede faturalarını ödemekte zorlanan kişi sayısının bu yılın Ocak ayında 10.9 milyona ulaştığı belirtildi.

FCA’nın açıklamasına göre ülkede fatura ödemekte zorlananların sayısı geçen yıl mayıs ayında 7,8 milyondu.

Ülke nüfusunun yaklaşık 28 milyonunun borçları nedeniyle yoğun tansiyon altındaAçıklamada, kredi ve fatura ödemelerini 6 ayda en az 3 kez zamanında yapamayanların sayısının bu yıl Ocak ayında bir önceki yılın Mayıs ayına göre 1,4 milyon artarak 5,6 milyona yükseldiği kaydedildi. .

6,2 milyon kişi sigortasını iptal etti

Açıklamada, geçen yıl ocak ayının prestijiyle artan hayat pahalılığı nedeniyle ülkede yaklaşık 6,2 milyon kişinin sigorta poliçelerini iptal etmek zorunda kaldığı da belirtildi.

FCA Tüketici ve Rekabet Direktörü Sheldon Mills, “Araştırmamız, artan yaşam maliyetinin halkın faturalarını ödeme yeteneği üzerindeki gerçek etkisini gösteriyor” dedi.

Mills, “Finansal kurumların mali zorluklarla karşı karşıya kalan veya olası beklentilerden endişe duyan müşterilere yardımcı olmalarını sağlamak için hızlı hareket etmeye devam edeceğiz” dedi.

Yüzde 45’i harcamaları kısmak için indirim pazarına gidiyor

Ülkenin önde gelen bankalarından biri olan HSBC tarafından yapılan bir başka araştırmada ise, nüfusun yaklaşık yüzde 78’inin bir şekilde harcamalarını kısmanın yollarını aradığı belirtildi.

Araştırmaya göre ülkede vatandaşların yaklaşık yüzde 45’i indirimli marketlerden alışveriş yapmayı tercih ederek zaruri harcamalarını kısmaya çalışıyor.

HSBC Varlık ve Bireysel Bankacılık Lideri Jose Carvalho, konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede, “Artan hayat pahalılığı birçok insanı etkilemeye devam ediyor” dedi. sözlerini kullandı.

Gıda yardımı alan kişi sayısı 3 milyona yaklaştı

İngiltere Merkez Bankası Başkanı Andrew Bailey de dün Exeter kentinde bir gıda bankasını ziyaret ettiğini belirterek, “Birçok kişinin zor kararlar vermek zorunda kaldığı ve temel ihtiyaçlarından kısmak zorunda kaldığı açık.”

İngiltere genelinde ihtiyaç sahiplerinin beslenme ihtiyaçlarını karşılayan 1.600’den fazla gıda bankası ve gıda dağıtım noktası işleten Trussell Vakfı’nın yıllık raporuna göre, geçen yıl yaklaşık 3 milyon kişiye gıda kolisi ulaştırıldı, 760.000 onlardan ilk kez.

Londra’da ortalama ev kirası 2.500 £’u aşarak rekor kırdı

İngiliz çevrimiçi emlak şirketi Rightmove geçen ay, başkent Londra’da bir ev için ortalama kiranın bu yılın ilk çeyreğinde yüzde 14 artarak ayda 2.501 sterlin ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını bildirdi.

İngiltere’de enflasyon Mart ayında yüzde 10,1 oldu. Gıda enflasyonu ise yüzde 19,1 ile 46 yılın en yüksek seviyesine ulaştı.

Geçen hafta İngiltere Merkez Bankası (BoE), enflasyonu yüzde 2 hedef düzeyine indirmek için politika faizini üst üste 12. kez yüzde 4,25’ten yüzde 4,50’ye yükseltti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu