Yaşam

İrlandalı şarkıcı Sinéad O’Connor, binlerce hayran tarafından gözyaşları içinde veda edildi.

Sinéad O’Connor’ın İrlanda’daki cenazesine binlerce kişi katıldı. Kalabalık gün doğmadan toplanmaya başladı;

İrlandalı şarkıcının memleketi dediği County Wicklow kasabası Bray’de sabah saatlerinde binlerce kişi deniz kenarındaki cenaze törenine katılmak için toplandı. Ellerinde çiçekler, mumlar, pankartlar taşıyan taraftarlar gözyaşlarına boğuldu.

47 yaşındaki Gemma Byrne ve üç arkadaşı, “Ne diyebilirim? Teşekkürler Sinéad” yazan bir pankart tuttu. “Onunla büyüdük. Hissettiklerimizi söylemeye cesaret edemeyenler için söyledi. O yüzden acı çekti.”

54 yaşındaki arkadaşı Christine Joyce, O’Connor’ın din adamlarının cinsel istismarına ve menopoz gibi sağlık sorunlarına dikkat çeken unutulmaz bir müzik yaptığını söyledi. “Bir kadın olarak yaşlanmanın nasıl bir şey olduğu konusunda bana rehberlik etti. Gerçekten duygulandım. Radyoda Molly Malone şarkısını söylediğini duydum. Çok basit bir şarkı ve gözlerim yaşlarla doldu.”

O’Connor’ın ailesi, özel bir cenaze töreni düzenleyeceği sahil meydanında halkı müzisyeni son kez selamlamaya davet etti. 56 yaşında yaşamını yitiren müzisyenin ölüm nedeni belirsizliğini koruyor.

O’Connor, 1990’daki hiti “Nothing Compares 2 U”dan sonra hiçbir zaman şöhrete ve yıldızlığa tam olarak uyum sağlamadı. Akıl sağlığı sorunları ve dalgalı bir özel hayatı vardı, ancak 15 yıl boyunca Dublin’in güneyindeki Bray’de evi olarak gördüğü yeri, sorunlarından kaçmak için bir sığınak olarak kullandı.

O’Connor, oğlunun Ocak 2017’de intihar etmesinden sonra önemli akıl sağlığı sorunları yaşadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu