Haber

İstanbul Valisi Davut Gül Avcılar’da öğrencilerle buluştu

İSTANBUL Valisi Davut Gül, Avcılar’da ilkokul ve ortaokul öğrencileriyle buluştu. Vali Gül, İstanbul’daki öğrencilere yönelik 4 farklı proje hazırladıklarını söyledi.

İstanbul Valisi Davut Gül, Avcılar’daki Abdulkadir Uztürk İlkokulu ve Ortaokulu’nu, ardından Endüstri Meslek Lisesi’ni ziyaret etti. Vali Gül, Avcılar Öğrenci Konseyi toplantısına katılarak öğrencilerle sohbet etti ve fotoğraf çektirdi. İstanbul Valisi Gül, öğrencilere her hafta mutlaka bir kitap bitirmeleri ve her gün 21.00-21.30 saatleri arasında aileleriyle birlikte kitap okumaları gerektiğini söyledi.

Vali Gül, ziyarette yaptığı konuşmada, İstanbul Valiliği olarak il genelindeki okullarda uygulanmak üzere 4 farklı proje hazırladıklarını belirtti. Projeler hakkında bilgi veren Gül, “‘Okuyorum İstanbul Okuyor’ projesiyle amacımız okullarda kütüphane kurmak, okullara kitap sağlamak ve verdiğimiz kitapların veli, öğretmen ve öğretmenler tarafından okunmasını sağlamaktır. ‘İstanbul Öğrenci Toplulukları’ projemizle okullarda, ilçelerde ve okullarda kütüphaneler kurmayı hedefliyoruz. “Öğrencilerin karar alma süreçlerine geniş ölçekte katılarak karar almalarını, merhametli ve vicdanlı olmalarını istiyoruz. ‘Spor Şehri İstanbul’ projesiyle çocuklarımıza okullarda yetenek taramaları yaparak lisanslı sporcular yetiştirmek istiyoruz. Son olarak enstrümansız okul kalmamasını sağlayarak çocuklarımızın okullarda enstrüman çalmasını hedefliyoruz.” dedi.

MUHTEŞEMLERLE GÖRÜŞME

İstanbul Valisi Davut Gül daha sonra ilçedeki bir otelde düzenlenen ve Avcılar Kaymakamı Kemal İnan, Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli ve diğer kamu kurumu yöneticilerinin de hazır bulunduğu muhtarlar toplantısına katıldı. İlçedeki 10 muhtar tek tek sorunlarını anlattı. Muhtarlar, sokak köpekleri ve elektrik kesintileri nedeniyle sorunlar yaşandığını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu