Haber

İstiklal Caddesi’ndeki Terör Saldırısı Soruşturmasında, 6 Kişi Daha Gözaltına Alındı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, İstiklal Caddesi’nde 13 Kasım Pazar günü gerçekleştirilen bombalı saldırıyla ilgili 5’i Bulgaristan’da olmak üzere 6 şüphelinin daha gözaltına alındığını açıkladı. Teröristlerin sınırı geçmesine yardım ettikleri tespit edilen ve bu sabah yakalandıkları açıklanan 2 kişi ile birlikte yeni gözaltı sayısı 8’e çıktı.

İstiklal Caddesi’nde 13 Kasım Pazar günü gerçekleştirilen ve 6 kişinin ölümü, 81 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan bombalı saldırı ile ilgili çok yönlü araştırma sürüyor. İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde yapılan açıklamaya nazaran; Terörle Uğraş Şube Müdürlüğü’nün yürüttüğü çalışmalarda, saldırıyı gerçekleştirenlere yardım ve yataklık yaptığı tespit edilen T.A., S.G., M.E.Y., M.E.A, H.A., H.A., S.C. ve “H.A/K” kod adlı H.A. isimli toplam 8 şüpheli daha yakalanarak gözaltına alındı.

Şüphelilerden 1’i isimli makamlara sevk edilirken, Suriye Azez’de yakalandığı açıklanan ‘Hüsam’ kod adlı teröristin de İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne getirildiği bildirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu