Yaşam

Jet Fadıl lakabıyla tanınan Fadıl Akgündüz kimdir? Fadıl Akgündüz nerelidir?

Jet Fadıl lakabıyla tanınan Fadıl Akgündüz, aranan bir isim haline geldi. Vatandaşlar, Fadıl Akgündüz’ün kim olduğu ve nereli olduğunu araştırmaya başladı. Fadıl Akgündüz 1956 yılında Siirt’te doğdu. Eğitimini tamamladıktan sonra Jet Şoför Kursu açarak iş hayatına başladı.

Detaylar burada…

Jet Fadıl kimdir?

Jet Fadıl, Fadıl Akgündüz’e çalıştığı yerin unvanından dolayı verilen bir lakaptır. Fadıl Akgündüz, ilk, orta ve lise eğitimini Siirt’te tamamladıktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nden mezun oldu. Ardından Denetim Mühendisi olarak göreve başladı.

Akgündüz, Jet Sürücü Kursu açarak iş hayatına adım attı. Akabinde Jetpa Holding şirketini kurdu. Konut, otomobil ve elektrikli konut satışı yapmıştır. 1998 yılında JETKONUT projesini hayata geçirdi. Bu proje Türkiye’nin ilk toplu konut projesi olarak biliniyor.

Fadıl Akgündüz’ün Şirketleri

Fadıl Akgündüz, Caprice Hotel ile ilk İslami Otel konseptini hayata geçirdi. Jetpa holding bünyesinde inşaat, otomobil, elektronik ve medya gibi sektörlerde faaliyetlerine devam etmiştir.

Fadıl Akgündüz, 2009 yılında Siirtspor’un liderliğine seçildi. Aynı zamanda ‘Türkiye’nin ilk dünya otomobil imzası projesini’ uluslararası pazara sundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu