Haber

Kılıçdaroğlu, ekonomide atacağı ilk adımı İngiliz gazetesine duyurdu

14 Mayıs’ta yapılacak seçimler yabancı kamuoyu ve basın tarafından yakından takip ediliyor.

İngiliz Financial Times gazetesine konuşan Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın 20 yıllık iktidarına son vereceklerinden emin olduklarını belirtti.

“Erdoğan’ın seçimi çalmasına izin vermeyeceğiz. Önceliğimiz ekonomi ve demokrasi olacak”CHP lideri, Türkiye’nin Erdoğan’la 5 yıl daha dayanamayacağını söyledi.

“YENİ MERKEZ BANKASI BAŞKANININ ATANMASI GEREKİYOR”

Anketlerde Kılıçdaroğlu’nun önde olduğunu iddia eden Financial Times, Erdoğan’ın tabanda hâlâ gücünü koruduğu yorumunu yaptı.

Seçilmesi halinde Türkiye’nin ekonomik sorunlarının gerçek boyutunun belirlenmesinin zaman alacağını vurgulayan Kılıçdaroğlu, hükümet verilerine kuşkuyla baktıklarını kaydetti. “Başta Merkez Bankası olmak üzere devletin ekonomik kurumlarının güvenirliğinin yeniden tesis edilmesi çok kıymetli. Öncelikle yurt içi ve yurt dışı finans çevrelerine güven verecek bir Merkez Bankası Başkanı atanması gerekiyor.”dedi.

FT, ABD ve İngiltere’de yatırımcılarla buluşan Kılıçdaroğlu’nun 5 yılda Türkiye’ye 300 milyar dolarlık yabancı yatırım getirme vaadine de dikkat çekti.

“Kamu kurumları yatırımcıların güvenliğini her açıdan sağlamalıdır”CHP Genel Başkanı, kendi iktidarları altında AB ile üyelik müzakerelerini yeniden canlandıracaklarını ancak Rusya ile ekonomik ilişkilerini de sürdüreceklerini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu