Haber

Konya İtfaiyesi KKTC Genel Kuvvetlerine eğitim verdi

KONYA (İGFA) –Konya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ve Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) iş birliğiyle, ADAMEP kapsamında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Genel Kuvvetler Komutanlığı itfaiyecilerine Temel İtfaiye Eğitimi verildi.

Farklı ülkelerde itfaiyeci eğitimlerini sürdüren Konya Büyükşehir İtfaiyesi, uluslararası alanda bilgi ve tecrübesiyle örnek olmaya devam ediyor.

Bu kapsamda Konya Büyükşehir İtfaiyesi tarafından KKTC’nin başkenti Lefkoşa’da Türkiye’de yanma ve yangın bilgilendirme, trafik kazaları, temel ilk yardım, kentsel arama kurtarma, olay yeri yönetimi ve itfaiyecilik alanlarında eğitimler verildi.

Bir hafta süren teorik ve uygulamalı eğitimin başında ve sonunda yapılan testlerde yüzde yüze yakın başarı oranıyla eğitimin verimli geçtiği görüldü. Eğitim sonunda KKTC Genel Kuvvet Komutanlığı itfaiyecilerine Polis Okul Müdürlüğü’nde düzenlenen törenle sertifikaları verildi.

KKTC İtfaiyesinde itfaiye çavuşu olarak görev yapan Burhan Kadı, Konya Büyükşehir Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğüne farklı alanlarda verdikleri eğitimlerden dolayı teşekkür etti.

Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi ilk yardım eğitmeni Burak Karabulut da, iyi bir itfaiyecinin her zaman uygun bir ilkyardımcı olması gerektiğini belirtti. Büyükşehir İtfaiyesinde itfaiye şefi olarak görev yapan Memiş Gezer, ADAMEP kapsamında bilgi, teknik ve deneyimlerini Kıbrıslı itfaiyeciler ile paylaştıklarını söyledi.

Uluslararası arenada eğitimine devam ederek marka haline gelen Konya Büyükşehir İtfaiyesi; Ayrıca Özbekistan, Karadağ, Tacikistan, Libya, Gambiya, Filistin, Gürcistan, Makedonya ve Somali itfaiye teşkilatlarına temel ve ileri yangın söndürme eğitimleri verdi. Hizmet ve sorumluluk bilinciyle hareket eden Konya İtfaiyesi, bilgi ve birikimlerini dost ve kardeş ülkelerle paylaşmaya devam edecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu