Sağlık

Kuveyt’te ilk kolera vakası tespit edildi

Kuveyt Sıhhat Bakanlığı cuma günü yaptığı bir açıklamada, kolera salgını olan komşu bir ülkeden gelen bir bireyde kolera tespit ettiğini açıkladı. Bakanlık birinci açıklamasında hangi ülke olduğunu açıklamazken Dünya Sıhhat Örgütü’ne nazaran, Afganistan’dan başlayıp Pakistan, Iran, Irak ve Suriye’den yayılan salgının son fazı şu an Lübnan’da ciddi bir şekilde devam ediyor. Kuveyt Al Rai gazetesine göre ise, kolera tespit edilen Irak’tan dönmüştü.

Bakanlık, taşıyıcı hastanın izole edildiğini ve bakanlık hastanelerinden birinde iyileşene kadar gerekli tedaviyi alındığını belirtti. Ayrıyeten bakanlığın, hastayla temas halinde olan herkes ile gerekli protokollere bağlı olarak ilgilendiği eklendi.

SALGIN İHTİMALİ YOK

Bakanlık salgın ihtimali olduğunu düşünmediğini söz ederken salgının devam ettiği ülkelere gidenlerin pak olmayabilen içme suları ve yemekler hakkında uyardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu