Haber

Meteoroloji ve Valilik uyardı, ‘hareketli fırtına’ya dikkat: İstanbul dahil 10 il için sarı kod

Meteorolojiuyarılardan sonra Marmara BölgesiSoğuk havalar etkilemeye devam ediyor. Türkiyeile ilgili BatıBölge sıcak bir güne uyandı. DoğuBölgede ise yağmurVe karYağmur yer yer kendini gösterecek. Muş, Erzurum, Erzincan, Karsgibi şehirlerde kar yağışı beklenirken Osmaniye, KahramanmaraşVe Hatayİzmir’de şiddetli yağış bekleniyor.

Yeni rapora göre, İstanbul dahil 10 il için sarı kod uyarısı yapıldı. Bölgede aralıklı yağışların yanı sıra kuvvetli güneybatı rüzgarlarının da etkili olması bekleniyor.

SICAKLIK:Sıcaklıkların kuzey, orta ve doğu bölgelerde artmaya devam etmesi, yurt genelinde ise mevsim normallerinin 5-8 derece üzerinde seyretmesi bekleniyor.

RÜZGÂR:Rüzgarın genel olarak güneyli, yurdun güneydoğu kesimlerinde kuzeyli yönlerden, yer yer orta kuvvette, Marmara Bölgesi ile Ege kıyılarında, güney ve güneybatı şeklinde esmesi bekleniyor. fırtına (50-80 km/saat).

Uyarılar

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI:Rüzgâr, Marmara Bölgesi ve Ege kıyılarında güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli, zaman zaman fırtınalı olarak esecek. (50-80 km/saat)Patlama beklendiğinden dikkatli olmak ve olası aksiliklere karşı önlem almak gerekiyor.

Fırtına uyarısı: İstanbul’da bugün hava nasıl olacak?

İstanbuldaAkşam ile cuma sabah saatleri arasında etkili olacak fırtına için ‘dikkatli ve tedbirli olun’ uyarısı yapıldı.

ValilikSosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şunları söyledi: Meteoroloji dairesinden alınan bilgiye göre, İstanbul’da rüzgarın yarın akşam ile Cuma sabahı arasında kuvvetli ve yer yer fırtına şeklinde esmesi bekleniyor. “Dikkatli ve tedbirli olmak lazım.”ifadeler kullanıldı.

Gönderide ayrıca meteorolojinin ‘Bölgemizde kuvvetli rüzgar ve fırtınaya dikkat’ başlıklı uyarı metnine de yer verildi. Ankara yağmursuz bir güne uyanacak. Sıcaklıklar 9 dereceye yükselirken Başkent’te gün boyu bulutlu hava hakim olacak.

İzmir yarın mevsim normallerinin üzerinde sıcaklıklar yaşayacak. Bulutlu hava, 10 ile 18 derece arasında değişen sıcaklıklara eşlik edecek.

MARMARA
Sabah saatlerinde batı kesimlerden başlayarak bölge genelinde (Sakarya ve Bilecik hariç) aralıklı sağanak yağışların olacağı iddia ediliyor. Bölge genelinde gece ve sabah saatlerinde pus ve yer yer sis bekleniyor. Rüzgârın güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve yer yer sağanak (50-80 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

EDİRNE 6°C, 18°C
Sabah saatlerinden sonra aralıklı sağanak yağışlar
İSTANBUL 7°C, 15°C
Öğleden sonra aralıklı sağanak yağışlar
KIRKLARELİ 5°C, 15°C
Sabah saatlerinden sonra aralıklı sağanak yağışlar
KOCAELİ 9°C, 17°C
Öğleden sonra aralıklı sağanak yağışlar

EGE

Öğle saatlerinden itibaren kıyı kesimlerde aralıklı sağanak yağışların yaşanacağı tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde pus ve yer yer sis bekleniyor. Rüzgârın kıyı kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli, yer yer fırtına şeklinde (50-80 km/saat) esmesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR 1°C, 12°C
Parçalı ve çok bulutlu
DENİZLİ 7°C, 15°C
Parçalı ve çok bulutlu
İZMİR 11°C, 17°C
Öğle saatlerinden itibaren aralıklı sağanak yağışlar
MANİSA 10°C, 15°C
Parçalı ve çok bulutlu

AKDENİZ
Parçalı ve çok bulutlu, Batı Akdeniz kıyıları ile Hatay ve Osmaniye çevrelerinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde pus ve yer yer sis bekleniyor.

ADANA 9°C, 18°C
Parçalı ve çok bulutlu, güneyi sağanak yağışlı
ANTALYA 14°C, 18°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı
HATAY 10°C, 12°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı
ISPARTA 5°C, 10°C
Öğle saatlerinden sonra güney ilçelerde sağanak yağışlar görülecek

İÇ ANADOLU
Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde pus ve yer yer sis bekleniyor.

ANKARA 2°C, 12°C
Parçalı ve çok bulutlu
ESKİŞEHİR 2°C, 11°C
Parçalı ve çok bulutlu
KONYA 1°C, 13°C
Parçalı ve çok bulutlu
YOZGAT 2°C, 10°C
Parçalı ve çok bulutlu

BATI KARADENİZ
Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde pus ve yer yer sis bekleniyor.

BOLU 1°C, 11°C
Parçalı ve çok bulutlu
DÜZCE 5°C, 17°C
Parçalı ve çok bulutlu
KASTAMONU -2°C, 11°C
Parçalı ve çok bulutlu
ZONGULDAK 6°C, 16°C
Parçalı ve çok bulutlu

ORTA VE DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde pus ve yer yer sis bekleniyor. Doğu Karadeniz Bölgesi’nin iç kesimlerinde çığ tehlikesi yaşanıyor.

AMASYA 2°C, 13°C
Parçalı ve çok bulutlu
SAMSUN 6°C, 18°C
Parçalı bulutlu
TOKAT 2°C, 12°C
Parçalı ve çok bulutlu
TRABZON 7°C, 15°C
Parçalı bulutlu, bazen bulutlu

DOĞU ANADOLU
Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam Elazığ çevreleri sağanak yağışlı, yüksek kesimlerde karla karışık yağmur; Tunceli, Bingöl, Muş, Erzurum ve Kars’ın karla karışık yağmur ve karla kaplı olacağı iddia ediliyor. Bölge genelinde pus ve yer yer sis görüleceği tahmin ediliyor. Bölgenin kuzeyi ve doğusunda çığ tehlikesi bulunuyor.

ERZURUM -4°C, 2°C
Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam kar yağışlı
KARS -3°C, 5°C
Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam karla karışık yağmur ve kar yağışlı
MALATYA 2°C, 8°C
Parçalı ve çok bulutlu
VAN -1°C, 6°C
Parçalı ve çok bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU
Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam bölgenin kuzeyi ve batısında sağanak ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin kuzeyi ve doğusunda pus ve yer yer sis bekleniyor.

DİYARBAKIR 5°C, 11°C
Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam sağanak ve yağmurlu
GAZİANTEP 5°C, 12°C
Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam sağanak yağışlı
SİİRT 5°C, 11°C
Parçalı ve çok bulutlu
ŞANLIURFA 8°C, 13°C
Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam sağanak yağışlı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu