Haber

Milli Muharip Uçağı son montaj hattına girdi

Milli Muharip Uçağı son montaj sınırına girdi

ANKARA – Savunma Sanayi Lideri İsmail Demir, toplumsal medya hesabından Ulusal Muharip Uçağı’nın son montaj hattına girdiğini duyurdu.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir, yurt içi imkanlarla üretilen Milli Muharip Uçağı’nın son montaj sınırına girdiğini toplumsal medya hesabından duyurdu. Demir paylaşımında “Milli Muharip Uçağımız son montaj çizgisine girdi! Böylelikle kritik bir evreyi daha geride bıraktık! 2023 gayelerimiz doğrultusunda Ulusal Muharip Uçağımızı ilmek ilmek örerek montajını tamamlayıp hangardan çıkaracağız. Daima söylüyoruz. Bu iş gönül işi! Yüreğimizi ve aklımızı birleştirip bu Kızıl Elma seyahatinde muvaffakiyete ulaşacağız. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Türkiye Yüzyılını daima birlikte inşa edeceğiz. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum” tabirlerine yer verdi.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayi tarafından üretimi gerçekleştirilen Ulusal Muharip Uçağı, 2030’lu yıllardan itibaren kademeli olarak devreden çıkarılması düşünülen F-16’ların yerini alması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu