Sağlık

Mucizevi balıklarla zeka seviyenizi ikiye katlayın!

Uzmanların sık sık “balık tüketin” uyarısında bulunmasına neden olan balıktaki Omega-3, vücuda yeterli düzeyde alındığı takdirde kalp damar tıkanıklığını önlemekten, kanser riskini azaltmaya kadar pek çok hastalığın önüne geçiyor. Sonbahar aylarıyla birlikte balık sezonunun da başlaması balık tezgahlarında dikkatleri çekti. İşte en iyi Omega-3 kaynağı ve en çok Omega-3 içeren balık türü!

ARASINDAKİ FARKLARI ARAŞTIRIN!

Palamut diğer balık türlerinden farklı olarak zengin bir D vitamini kaynağıdır. Bu nedenle zeka gelişimine değerli katkılar sağlayabilir. Uzmanlar, çocukluktan itibaren palamut balığı tüketmenin sinir hücrelerini güçlendirdiği yönünde güçlü tavsiyelerde bulunuyor. Palamut balığı çocukların sadece beyin sağlığını değil fiziksel gelişimini de destekleyebilir.

OMEGA-3 İÇEREN Palamutun MUCİZE FAYDALARI!

  • Kış aylarında D vitamini eksikliği riskinin azalmasıyla vücut bu değerli vitamini yüzde 60 oranında karşılayabiliyor. Bu sayede beyin fonksiyonlarını arttırarak sağlık sorunlarının önlenmesine katkı sağlayabilir.

  • Kalsiyum içeriği kemik ve kas sağlığını destekler ve gelişimlerini hızlandırır.

  • Diş sağlığı için gerekli olan kalsiyum, diş minesinin korunmasına yardımcı olur ve özellikle çocuklarda dişlerin güçlenmesini teşvik eder.

  • Kötü kolesterolü düşüren etkili bir madde olan potasyum palamut balığında bol miktarda bulunur.

  • Palamut balığı, göz sağlığını destekleyen makula dejenerasyonunun güçlenmesine katkıda bulunur ve ileri yaşlardaki görme sorunlarını azaltabilmektedir.

  • Omega-3 yağ asitleri açısından zengin olan palamut balığı beyin sağlığı açısından son derece önemlidir ve haftada en az iki kez tüketilmesi tavsiye edilir.

  • Palamut balığı düzenli tüketildiğinde hücrelerde dış etkenlere karşı oluşan deformasyonu azaltır ve kanser riskinin azaltılmasına yardımcı olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu