Haber

Naim Süleymanoğlu’nun ölüm yıl dönümünde anma töreni düzenlendi

Türkiye Halter Federasyonu (THF), dünya sporunun efsane ismi milli halterci Naim Süleymanoğlu’nun 6’ncı ölüm yıldönümünde mezarı başında anma töreni düzenledi.

Edirnekapı Mezarlığı’ndaki mezarı başında düzenlenen törene THF Başkanı Talat Ünlü ve federasyon temsilcileri, CHP Bursa Milletvekili Hasan Öztürk, genç sporcular ve taraftarlar katıldı.

Burada açıklama yapan Talat Ünlü, Türk halterinin Naim Süleymanoğlu ile zirveye ulaştığını belirterek, “Çok sayıda olimpiyat, dünya ve Avrupa şampiyonluğu bulunan bir sporcumuzdu. Türkiye’de halter Naim ile zirveye ulaştı. Efsane ve dünyanın en iyi haltercisi, bu daldaki gelmiş geçmiş en büyük halterci.” “İyi bir sporcudur. Kişiliğiyle, yaşamıyla, başarılarıyla gençlere model olmuş bir sporcudur. Naim’i burada anlatmaya elbette kelimeler, cümleler ve zaman yetmez. 50 yıllık ömrüne rağmen erken vefat etti.” sözlerini kullandı.

Hasan Öztürk, “Bütün dünya onu insanüstü sicilleriyle tanıyordu ama Bulgar Türkleri için kurtuluş ve özgürlük mücadelesinin meşalesiydi.” değerlendirmesini yaptı.

Konuşmaların ardından tören, Kur’an-ı Kerim okunmasıyla sona erdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu