Haber

PKK’nın kaçırdığı çocukları için çocuk nöbeti sürüyor

Çocuklarının terör örgütü PKK üyeleri tarafından kaçırılarak dağa kaçırıldığı iddiasıyla çocuk nöbeti kararlılıkla devam ediyor.

3 Eylül 2019’da farklı şehirlerden Diyarbakır’a gelen ve oturma eylemi başlatan ailelerin çocuk direnişi, 1.384 gündür HDP il binası önünde umutla devam ediyor. Oğlu için 3 yıldır oturma eylemi yapan Bedriye Uslu, oğlu Mahmut’tan 6 yıldır haber alamadığını söyledi.

Çocuğu için her gün HDP’nin önündeki çocuk bekçi çadırına gelen Uslu, çocuğunu alana kadar oturmaya kararlı olduğunu belirterek, “Sabah oğlum Mahmut için çadıra gidiyorum. .Rabbim buna sebep olanlara hakkımızı vermesin.Çocuğum sabah okula ders için gitti gelmedi.HDP tarafından oğlum kandırılıp götürüldü.Onların hakkı yoktu. çocuklarımızı bizden uzaklaştırın resmen çocuklarımızı dağa taşa mahkûm ettiler oğlumdan 6 yıldır haber alamadım çocuk nöbetine başladığımdan beri oğlumdan haber alamıyorum. Bizim kaygımızdan daha büyük bir kaygı yok, onların merhameti, vicdanı yok mu?” Kirli ellerini çocuklarımızın üzerinden çeksinler. Artık bu sıkıntıya son verelim. Oğlum beni görüyorsan gel devletimize teslim ol” dedi.

Çocuğunun HDP’liler tarafından kaçırıldığını öne süren Güzide Demir, ‘teslim ol’ dediği Aziz için oğlunun direnişinde kararlı olduğunu belirtti.

Demir şunları söyledi:

“Yaklaşık 4 yıldır çocuklarımız için çadıra gidiyoruz. Çocuklarımızı alana kadar buradan çıkmayacağız. HDP’liler oğlumu kandırıp kaçırdılar. Oğlum sabah dışarı çıktı ve hala dönmedi. 8 yıldır oğlumun peşindeyim.Oğlumu dağda taşa mahkûm ettiler.Ne istediler yetim oğlumdan?Gel oğlum, güvenlik güçlerimize teslim ol.” – DİYARBAKIR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu