Haber

Rus uzman: Challenger tankı kesinlikle bir süper silah değil

Moskova Uluslararası İlişkiler Üniversitesi (MGIMO) Askeri ve Siyasi Araştırmalar Merkezi Direktörü. Dr. Aleksey Podberezkin, Sputnik’e imha edilen İngiliz tanklarının sayısının daha fazla olabileceğini söyledi. “Challenger birçok nedenden dolayı o kadar da iyi bir silah değil. Tamir edilemeyecek kadar ağır. Ukrayna Silahlı Kuvvetleri bu tankları korumaya çalıştı ve sahaya pek çıkmadı, eğer daha sık kullansalardı çok daha fazlası vurulacaktı” söz konusu.

Ukrayna’ya daha fazla Challenger tankı tedarik etmenin mümkün olmadığını vurgulayan uzman, şunları kaydetti: “Teslimatlar devam edebilir ancak sınırlı sayıda. Bu teslimatların yapılabilmesi için İngiltere’dekilerin elden geçirilmesi gerekiyor. Ukrayna Silahlı Kuvvetlerinin potansiyelini 10-20 Challenger tankına çıkarmanın pek mümkün olmadığını düşünüyorum. Çünkü İngiltere’de de pek fazla yok. Sayılarını arttırmanın pek bir işe yaramayacağını da çok iyi anlıyorlar.”ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu