Haber

Rusya Dışişleri: Yaptırımlar halihazırda Avrupa Birliği’ne 1,5 trilyon dolar zarar verdi

Rusya Federasyonu Dışişleri Bakan Yardımcısı Aleksandr GrushkoAvrasya Ekonomik Forumu çerçevesinde gazetecilere yaptığı açıklamada, yaptırımların ve Rusya ile ekonomik bağların kopmasının söz konusu olduğunu söyledi. Avrupa Birliği’ne halihazırda yaklaşık 1,5 trilyon dolar aktarıldı.İkili ticaret hacminin sıfıra yakın olduğunu söyledi.

Bakan yardımcısı, ” Rusya ile iş birliğini kısıtlamak amacıyla ekonomik alanlarda alınan kararlar ve uygulanan yaptırımlar nedeniyle Avrupa Birliği’nin toplam kaybı yaklaşık 1,5 trilyon doları buluyor.” söz konusu.

Gruşko 2013 yılında Rus şirketlerinin Avrupa ortaklarıyla ticaret hacminin 417 milyar dolar olduğunu ve bu yıl yaptırım yoksa, ciro 700 milyar’a ulaşabileceğini hatırlatarak, 2022’de bu sayının sadece 200 milyar dolar olacağını söyledi. Bu yılın ilk yarısında 47 milyar dolar olduğunu vurgulayan GruşkoBu hacmin yıl sonuna kadar 100 milyarın altına ineceğini belirtti.

GruşkoÖnümüzdeki yıl bu hacmin 50 milyar olacağını, ardından sıfıra ineceğini açıkladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu