Haber

Sera Kadıgil’den Bakan Bozdağ’a: “Atadığınız Hakim-Savcıların Yüzde 40’ı Fetö’den İhraç Edilmiş Bir Bakansınız. Sizin Yeriniz Bakan Sandalyesi Değil,…

Türkiye Personel Partisi (TİP) İstanbul Milletvekili Sera Kadıgil, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a, “Siz ki döneminizde atadığınız hakim-savcıların yüzde 40’ı FETÖ’den ihraç edilmiş bir bakansınız. Sizin yeriniz bakan sandalyesi değil, sanık sandalyesidir Sayın Bozdağ” dedi.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda bugün Adalet Bakanlığı, Ferdî Dataları Muhafaza Kurumu, Ceza mesken İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İş Yurtları Kurumu, Türkiye Adalet Akademisi, Yargıçlar ve Savcılar Şurası, Türkiye İnsan Hakları Eşitlik Kurumu, Anayasa Mahkemesi, Yargıtay ve Danıştay’ın bütçeleri görüşülüyor. Komisyonda söz alan TİP Sözcüsü ve İstanbul Milletvekili Sera Kadıgil, özetle şöyle konuştu:

“Sayın Bozdağ, ‘Adaleti çıkarırsan devlet, büyük bir çeteden öbür nedir’ diye soruyor Augustinus. Bundan 15 yüzyıl önce soruyor. 21. yüzyılın ilk 20 yılında AKP’nin kurduğu sistem, bundan daha net söz edilemezdi diye düşünüyorum. Yalnızca ben bu türlü düşünmüyorum. Aksoy araştırma, bir araştırma yapmış geçtiğimiz mayıs ayında. Bu ülkede yaşayan insanların yüzde 15’i, yargının tarafsız ve bağımsız olduğunu düşünüyor. Sadece yüzde 15’i bu türlü düşünüyor. Geri kalan yüzde 85’i diyor ki ‘Bu ülkede ne tarafsız ne bağımsız bir yargı var’. Bunu sadece ben ya da biz, muhalifler söylemiyor. AKP’li ve MHP’li milletvekillerinin söylediklerine takılmamak gerek. Çünkü AKP’li seçmene soruyorlar, yüzde 72’si; MHP’li seçmene soruyorlar, yüzde 80’i ‘Ben yargıya güvenmiyorum. Tarafsız ya da bağımsız olduğunu düşünmüyorum’ diyor. Şimdi Sayın Bozdağ, bu sonuçlar bile Adalet Bakanı’nın istifa etmesine kâfi. Buna karşın siz ne yapıyorsunuz? Geldiniz, bize burada fıkra anlatıyorsunuz.

“EMİNE ŞENYAŞAR’IN, 10 EKİM AİLELERİNİN HABERİ VAR MI ÇOK ADALETLİ TUTUMUNUZDAN”

Yani şu kitapçıkta emeği geçen herkese tek tek teşekkür mü edilir ne denir bilmiyorum. 20 yıllık AKP özetinin bir ironisini çıkart deseler aha anca bu kadar çıkartılır. Ben avukatım biliyor musunuz? İşini yapamayan, işini yaptırtmadığınız avukatlardan biriyim. Siz, bana burada gelmişsiniz, ‘lekelenmeme hakkı, mağdur odaklı adalet, efendim kadına yönelik şiddete sıfır tolerans, çocuğun etkin korunması’… Neler neler var. Vallahi ellerinize sıhhat. Yani dedim ya bu bir fıkra. ‘Mağdur odaklı adalet’ demişsiniz ya sormak lazım; Somada katledilen madencilerin katillerine hak ettikleri cezayı verdiği için hokus pokusla misyonlarından ettiğiniz 12. Ceza Dairesi, Yargıtay’ın hakimleri var ya onların haberi var mı acaba sizin bu mağdur odaklı adalet anlayışınızdan? ya da bir AKP milletvekilinin korumaları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar’ın haberi var mı bu çok adaletli tavrınızdan? ya da 10 Ekim Gar katliamında yakınlarını kaybedip 7 yıl sonra lakin sayın mahkemelerinizden bir keşif talebi alabilen 10 Ekim ailelerinin mesela haberi var mıdır?

“SİZİN YERİNİZ BAKAN SANDALYESİ DEĞİL, SANIK SANDALYESİDİR SAYIN BOZDAĞ”

Gerçekten ben kime ne anlatıyorum bilmiyorum. Kendi yargısını kendisi sağlamaya çalışan ilkel bir orman kabilesine döndü koca bir memleket sizin yüzünüzden. Yani size şunu sormak isterim: Bu kadar rezillik yetmedi mi? Yani şunu demenizi çok isterdim. ‘Artık bir parça liyakatle hakim-savcı ataması yapalım.’ Lakin bunu diyebilecek biri olsaydınız o sandalyede zati oturuyor olmazdınız. Siz ki devrinizde atadığınız hakim-savcıların yüzde 40’ı FETÖ’den ihraç edilmiş bir bakansınız. Sizin yeriniz bakan sandalyesi değil, sanık sandalyesidir Sayın Bozdağ.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu