Yaşam

Sivaslı’nın Müslüm Gürses’e benzerliği şaşırttı

Sivas’ta yaşayan Abdülkadir Bayrak, arabesk müziğin unutulmaz ismi Müslüm Gürses’e olan benzerliğiyle şaşırtıyor.

65 yaşındaki Bayrak sokağa çıktığında vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşıyor.

Fasıl Heyeti Sevenler ve Halk Oyunları Derneği’nde zaman zaman arkadaşlarıyla sahneye çıkan Bayrak, Müslüm Gürses’in modüllerini seslendiriyor.

Bayrak, kendisiyle Müslüm Gürses’in vefatından önce görüştüklerini belirterek, ünlü sanatçının birbirine olan benzerliğine şaşırdığını söyledi.

“Ona benzemek güzel”

Abdul Kadir Bayrak, unutamadığı anlarından birinin de kendisini sokakta gören bir çocuğun “Baba” diyerek ona sarılması olduğunu söyledi. “Değerli ve sevilen bir sanatçımız. Bu yüzden onun gibi olmak çok güzel bir duygu. Beni görenler hep fotoğraf çekmek isterler. Kimseyi gücendirmem ve isteyenle fotoğraf çekerim.

“Beni görünce babam diye koşarak yanıma geldi”

Unutulmaz anlardan biri de annesiyle birlikte yürüyen bir çocuktu. Çocuk beni görünce “Baba” diye bağırarak yanıma geldi. Ben de ne olduğunu anlayamadığım için şaşırdım. Sonra Müslüm Baba dedi. O an çok duygulandım.”terimleri kullandı.

“Adını unuttuk, herkes ona Müslüman Baba diyor”

Arkadaşlarından Metin Tanış, Bayrak’ın yolunu değiştirmeye kalkarsa izin vermeyeceklerini söyledi. “Sadece mizaç açısından ona benzemiyor. İyi niyeti ve samimiyetiyle burası Müslüm Baba’nın bir kolu gibidir. Herkes tarafından sevilen bir arkadaş. Tarzını değiştirmek isterse buna izin vermeyeceğiz. Biz onu böyle seviyoruz. Adını unuttuk, herkes ona Müslim Baba diyor.”dedi.

haberdursunbey.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu