Haber

Sudan’da 300 Çocuk Güvenli Bölgeye Tahliye Edildi

BİRLEŞMİŞ MİLLETLER, 9 Haziran (Xinhua) — Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres sözcüsü Stephane Dujarric, Sudan’daki yaklaşık 300 çocuğun başkent Hartum’dan ülke içinde daha güvenli bir bölgeye tahliye edildiğini ve bu bölgenin adının açıklanmadığını söyledi. söz konusu.

Dujarric, “Uluslararası Kızıl Haç Komitesi çocukların ve düzinelerce bakıcının tahliyesini kolaylaştırdı.” dedi. Tahliye edilen çocuklar Hartum’daki Mygoma yetimhanesinde kalıyorlardı.

Sudan’daki çatışmaların başladığı 15 Nisan’dan bu yana Mygoma’da en az 70 çocuğun öldüğü bildirildi.

Sözcü, sosyal yardım ve sağlık bakanlıklarının gözetiminde yetimlerin tıbbi bakım, beslenme ve diğer ihtiyaçlarının BM Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) tarafından desteklendiğini söyledi. UNICEF ayrıca çocuklara bakan aileleri atamak için yetkililerle birlikte çalışıyor.

UNICEF, 13,6 milyondan fazla çocuğun acilen hayat kurtarıcı insani yardıma ihtiyaç duyduğunu duyurdu; bu, ülkede şimdiye kadar kaydedilen en yüksek sayı. UNICEF ayrıca, şiddetin etkilerinin ailelerin ve çocukların geleceğini tehdit etmeye devam ettiğini, temel hizmetlerin aksamasına ve birçok sağlık kuruluşunun kapanmasına, hasar görmesine veya yıkılmasına neden olduğunu bildirdi.

UNICEF, krizle başa çıkmak için 253 milyon dolarlık bir artışla 838 milyon ABD Doları tutarında fon davet etti.

haber-dortyol.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu