Haber

Taksi Şoförü Çalınan Bebek Arabalarını Sahiplerine İade Etti

AVCILAR’da taksi şoförü Mehmet Ali Koç, bir binadan çalınıp otobüs durağının yanındaki araziye bırakılan 4 bebek arabasını buldu. Koç, bebek arabalarını sosyal medya üzerinden ulaştığı sahiplerine teslim etti.

Geçtiğimiz cumartesi günü Merkez İlçe’de aracını otobüs durağının yanına park eden taksi şoförü Mehmet Ali Koç, sabah aracının yanına geldiğinde terk edilmiş 4 bebek arabasını buldu. Etrafta kimseyi görmeyen Koç, bir süre bekledikten sonra bebek arabalarını alıp taksi durağındaki depoya koydu. Bebek arabalarının sahiplerini sosyal medya üzerinden araştıran Mehmet Ali Koç, “Sabah arabamı park ederken 2 adet bebek arabası gördüm. Sol tarafa da baktım. Sol tarafta 2 adet bebek arabası buldum.” yanda toplam 4. Biri muhtemelen onları çaldı. Sanırım sabah bir yere sakladı.” “Ve alamadı. Eğer sahipleri varsa gelip bebek arabasını alabilirler” dedi. Koç, “Daha önce de lastik ve pantolon bulmuştuk ama ilk defa bebek arabası bulduk” dedi. Taksi şoförü Koç, “Muhtemelen birinin ikiz bebeği var. İnternetten baktım, değerleri var. Eğer sahipleri bu bölgedeyse gelsinler.”

“BEBEK ARABALARI İLK SAHİPLERİNE TESLİM ETTİK”

Bebek arabalarının görüntülerini sosyal medyada paylaşan Mehmet Ali Koç, bebek arabalarının sahiplerini günler sonra buldu. Bir binadan çalındığı belirlenen bebek arabalarını teslim alan aileler Koç’a teşekkür etti. Taksi şoförü Koç, “Bebek arabalarını asıl sahiplerine teslim ettik. Çok üzüldüm. Bu 2-3 gün içinde çok telefon aldım. Asılsız aramalar aldım. Kimisi bebek arabası dedi, kimisi ben” dedi. attı. Hiçbiri inandırıcı olmadı ama 2-3 gün sabırla bekledik. Hak sahiplerine teslim ettik, vicdanım rahat. Ben senin olmayan malı istiyorum, istemekte ısrar etme. Bir kişinin, başkasının malının benim olduğunu iddia etme hakkı yoktur.Ben bu durumdan rahatsızım.Yaklaşık 20 kişi aradı.

Günlerdir bebek arabasını aradığını belirten Hasret Söğüt, “Buraya misafir olarak geldim, bebek arabamızı apartmanın içinde bıraktık. Dışarı attılar ama onun sayesinde içeri aldı. Biz de bebek arabasını aradık.” İki gündür bebek arabamızı arıyoruz, benimkinin değeri 7 bin lira.” söz konusu. Haydar Çakır, “Misafirim geldi, onu apartmanın içinde bıraktık. Ertesi gün baktık ki araba yok. Bizim sayemizde böyle dostlarımız var, insanlık ölmedi. Bunlardan biri benim misafirim, biri de misafirim. üçü de komşularım. İyi ki böyle insanlarımız var.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu