Haber

Tekrar ve tekrar! CHP’li belediyeden konut beklerken karşılarına anıt çıktı.

CHP’li İzmir Büyükşehir Belediyesi, depremzedeler için hayata geçirdiği Halk Lojmanları Projesi kapsamında belli bir ücret karşılığında konut yapılmasına karar verdi.

15 Ocak’ta Bayraklı’daki Dilber Apartmanı temel atma töreninde vatandaşlara seslenen Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: “Büyükşehir belediyemizin öncülüğünde kooperatifçilik mantığıyla depremzedelere en uygun koşullarda konut sahibi olma imkanı sağlandı”Evlerin para karşılığında yapıldığını söyledi.

800 BİN LİRAYA KADAR YAPILAN ÖDEMELER

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Gaziemir’de sadece 6 ayda temelini atabildiği Aktepe kentsel dönüşüm projesi için vatandaşlardan 800 bin liralık ödeme geldi.

Örnekköy’de yürüttüğü kentsel dönüşüm projesi ise tam bir muamma. 130 konut ve 13 işyerinden oluşan ilk etap, eski lider Aziz Kocaoğlu döneminde tamamlanarak hak sahiplerine teslim edildi. Öte yandan 2, 3 ve 4 etap olmak üzere toplam 1134 konut ve 74 işyerinin yapım işleri devam ediyor.

Vatandaş Fatih Sağlam, “Bayraklı’da oturduğumuz ev Ekim 2020’deki depremde yıkıldı. Büyükşehir belediyesi bizi Uzundere’deki konutlara yerleştirdi. Son 2,5 yılda defalarca bize burayı terk edin dedi, tebligat gönderdi. Çıkmayınca konutları satmaya karar verdi, “Biz de depremzedeyiz. Madem Kılıçdaroğlu’nun partisi CHP’li İzmir Büyükşehir Belediyesi evleri satışa çıkarıyor, bize yani içinde yaşayan depremzedelere satsın ya da bize bedava konut yapsın” dedi. ifade.

“Bayraklı’da oturduğumuz ev İzmir depreminde yıkıldı.” Tülay Yurtseven, “Biri 21, diğeri 10 yaşında olan iki kızım AFAD ekipleri tarafından kurtarıldı. Kılıçdaroğlu Bey, Kahramanmaraş depreminde evi yıkılan vatandaşlara ücretsiz konut yapacağını söylüyor. Aynı partiden Tunç Soyer ise bizi oturduğumuz evlerden kovmak için evleri satışa çıkarıyor.” ifadelerini kullandı.

KAYNAK: SABAH / CEYHAN TORLAK – ERTAN GÜRCANER

haber-adakli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu