Haber

Tritikale Gösterimi ve Tarla Günü Hasat

(KIRKLARELİ – ÖZEL) Tritikale Tanıtım ve Tarla Günü Hasat Yapıldı

KIRKLARELİ – Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü Türkgeldi Tarım İşletmesi Lüleburgaz Çiftliği Tritikale Tanıtım ve Tarla Günü etkinliği gerçekleştirildi. Programın ardından hasat yapıldı.

TİGEM Türkgeldi Tarım İşletmesi Lüleburgaz Çiftliği’nde düzenlenen tritikale tanıtım etkinliğine Lüleburgaz Kaymakamı Salih Büyük, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Abuzer Sağdıç, Türkgeldi Tarım İşletmesi Yönetim Müdürü Engin Paslı, kamu kurum ve kuruluşlarının mülki amirleri, muhtarlar ve çok sayıda çiftçi katıldı. Lüleburgaz ilçesine bağlı Durak Mahallesi. .

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Tarım ve Orman İlçe Müdürü Abuzer Sağdıç, Lüleburgaz ilçesinde tarım ve hayvancılık faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Sağdıç, tritikalenin tahıl ürünü olarak hayvan besleme, bazen de kaba yem üretimi ve otlatma amacıyla yetiştirildiğini hatırlattı.

Türkgeldi Tarım İşletmesi İşletmesi Lüleburgaz İşletme Müdürü Engin Paslı, kurumlarının faaliyetleri ve ürettikleri tritikale tesisi hakkında bilgi verdi.

Hayvancılıkta değerli bir yere sahip olan tritikale tahıl eseri hakkında katılımcılara kapsamlı bilgiler verildi. Ekilen alanda tritikale şekillendirme işleminin yapılmasının ardından etkinlik sona erdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu