Yaşam

Uğur Amca’dan Gemlik’e kırtasiye setleri

İlçe genelinde eğitim hayatına başlayan birinci sınıf öğrencilerine Gemlik Belediyesi ekipleri tarafından çok sayıda kırtasiye malzemesinin bulunduğu çantalar okullara teslim edildi. Bugün itibarıyla uyum eğitimlerine başlayan 1. sınıf öğrencileri, çocukların sevdiği muhteşem kahramanlar ve figürler olan çantaları görünce sevinç dolu anlar yaşadı.

Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan’ın talimatıyla 2019 yılından bu yana sürdürülen projede, bu zamana kadar eğitim hayatına başlayan birinci sınıf öğrencilerine yaklaşık 7.000 çanta dağıtılarak tüm çocukların eğitim ve öğretim hayatına eşit şekilde başlaması sağlanıyor. .

Bu yıl devam eden projeyle 2 bin öğrenci çanta ve kırtasiye setlerine kavuştu. güzel bir yazı defteri, matematik ve fotoğraf defterleri, kuru boya, boya kalemleri, kalem kutusu, kurşun kalemler, kalemtıraş, evrak işleri, makas, su şişesi ve beslenme çantası.

Başkan Sertaslan, “Eğitime katkılarımız devam edecek” dedi

Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, ekonomik sıkıntılardan etkilenen kalemler arasında kırtasiye malzemelerinin de bulunduğunu ve vatandaşların artan maliyetlerle birlikte binlerce liralık masrafla karşı karşıya kaldıklarını belirterek, “Bu projenin en önemli amacı eğitim gören öğrencilerimiz arasında eşitliği sağlamaktır. ilk kez eğitime başlayacaklar. Bu yıl miniklerimize çanta ve kırtasiye setleri Uğur Amca tarafından hediye ediliyor. Gemlik Belediyesi olarak eğitime katkı sağlamaya devam edeceğiz. Geleceğimizin teminatı minik öğrencilerimiz için heyecanlı bir gün! Okula başlayan 1.sınıf öğrencilerimiz, sıralarında sürpriz hediyelerle karşılaşmanın mutluluğunu yaşadılar. Tüm öğrencilerimize başarılı bir eğitim-öğretim yılı diliyorum” dedi.

Öğrenci velileri de eğitime verdiği destekten dolayı Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan’a teşekkür etti.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu