Haber

Uludağ’da Döneme Yoğun Başlangıç

TÜRKİYE’nin önemli kış turizm merkezlerinden biri olan Uludağ’da yarıyıl yoğun sezonu başladı. Otellere gelen tatilciler ve günübirlikçiler yoğun sise rağmen gün boyu kayak yapmanın keyfini yaşadı. Uludağ’da otel fiyatları 3 bin ile 45 bin lira arasında değişiyor.

Türkiye’nin ilk kayak merkezi olan ve kayakseverlerin ‘Beyaz Cennet’ olarak tanımladığı Uludağ’da yarıyıl tatilinin başlamasıyla birlikte hareketlilik yaşandı. Kar kalınlığının 37 santimetre olarak ölçüldüğü Uludağ’a gelerek otellere yerleşen tatilciler ve günübirlikçiler, gün boyu yoğun sise rağmen kayak yapmanın keyfini yaşadı.

Uludağ’da bir otelin müdürü Süleyman Güngör, şunları söyledi: ‘Sezon başında hayal kırıklığı yaşandı. Dönem hareketli başladı. Rezervasyonlarda hareketlilik var. Karne tatiliyle birlikte insanlar Uludağ’a gelmeye başladı. Dolayısıyla rezervasyonlarımız artıyor. “Uludağ’da işletmelerde konsepte ve hizmete göre 3 bin liradan 15 bin liraya, 15 bin liradan 45 bin liraya kadar oda bulunuyor” dedi.

ULUDAĞ’A GÜNLÜK RÖMORKLAR DA İLGİ GÖSTERİYOR

İstanbul’dan günübirlik geziyle gelen Can Güneş, “Pistler harika. Sis var ama çok keyifli. Planımız pistleri açmak. Daha sonra merkeze gidip yemek yedikten sonra geri döneceğiz. İskender.”

İstanbul’da yaşayan ve Uludağ’a ilk kez geldiklerini söyleyen Çağla Zehir, şöyle konuştu: “Sis çok yoğun. Tepeden çıktıktan sonra yoğun olsa da aşağı indiğinizde sis dağılıyor. Çok yoğun. eğlenceli.”

Antalya’dan kayak yapmak için gelen Muammer Kalender, Uludağ’ı çok sevdiğini söyledi. Uludağ’ın güzelliklerini herkesin görmesi gerektiğini belirten Kalender, “Yarıyıl tatilinde olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.”

JANDARMA ÖNLEM ALDI

Toplam 17 otel ve tesisin bulunduğu, 5 bin yatak kapasiteli Uludağ’da jandarma ekipleri olası kaybolma ve kayak kazalarına karşı önlem alarak, pistlerde gün boyu denetimlerini sürdürüyor. Ekipler, kar lastiği ve zinciri olmayan araçların otel alanına girmesine veya Uludağ’dan inmesine izin vermiyor.

Bursa Meteoroloji Müdürlüğü, gündüz sıcaklığın 4 derece olarak ölçüldüğü Uludağ’da gece saatlerinde kar yağışı beklendiğini duyurdu.

FOTOĞRAFLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu