Haber

Yargıtay üyesi Serdar Mutta, YSK üyeliğine seçildi

Yargıtay 12. Hukuk Dairesi üyesi Serdar Mutta, Yargıtay’dan Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) seçilen üçüncü kişi oldu.

Yargıtay ve Danıştay’da, Yargıtay kontenjanından seçilen Yönetim Kurulu Başkanları Muharrem Akkaya, Cengiz Topaktaş ve Kürşat Hamurcu’nun görev sürelerinin sona ermesi nedeniyle 5 yeni üyenin belirlenmesi için seçimler yapıldı. Yargıtay ve Danıştay kontenjanından seçilen Erhan Çiftçi ve Yunus Aykın.

Danıştay’da geçtiğimiz hafta 2 üyenin belirlenmesi için yapılan seçim sonucunda üyeler Ali Çopur ve İsmail Kalender YSK’nın yeni üyeleri oldu.

Yargıtay’ın 3 üyesini belirlemek için yapılan önceki tür seçimlerde Yargıtay üyeleri Feyzi Eroğlu ve Talip Bakır YSK’ya seçildi.

Buradaki seçimin 19’uncu turunda 12’nci Hukuk Dairesi üyesi Serdar Mutta 187 oy alarak Yargıtay’dan YSK’ya seçilen üçüncü kişi oldu.

CUMHURBAŞKANI SEÇİMİ YSK’DA YAPILACAK

YSK’nın yeni üyeleri belirlendikten sonra 5 yeni üye yemin ederek göreve başlayacak.

Yemin töreninin ardından kalan üyeler Ahmet Yener, Mahmut Akgün, Ekrem Özübek, Orhan Usta, Ali Ürker ve Battal Öğüt ile yeni seçilen 5 üye arasında YSK Başkanlığı için seçim yapılacak.

Gizli oyla yapılacak seçimde en çok oyu alan YSK’nın yeni lideri olacak. Yeni üyeler de başkan adayı olabilir. (HABER MERKEZİ)

haber-sultanhisar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu