Haber

Yetkisini kentteki 10 köşkün kapatılması için kullanan Kütahya Valisi Işın sessizliğini bozdu: Devletin açtığı bu bataklığın kurutulması gerekiyor.

Kentteki 10 köşkün süresiz kapatılmasına ilişkin Kütahya Valisi Musa Işın, “Ben yetkimi kullanarak bunları kapattım. Devletin açtığı bu bataklığın kurutulması gerekiyordu.”

VALİ IŞIN’DAN KAPATTIĞI PAVYONLARLA İLGİLİ AÇIKLAMA

Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Belediye Sosyal Tesisleri’nde basın mensuplarıyla bir araya gelen Kütahya Valisi Musa Işın, değerli açıklamalarda bulundu. Vali Işın, artan asayiş ve narkotik olayları nedeniyle kentteki 10 pavyonun süresiz kapatılmasına ilişkin dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

Kütahya Valisi Musa Işın

“TAMAM BİR BATAKLIK”

Vali Işın, “Allah sizden bin kere razı olsun, bugüne kadar neredeydiniz diye soracaksınız. Size verdiklerimiz, yazdıklarımız resmi rakamlar. Ama kayıt altına alınmayan ve bizim de söylediğimiz şeyler de var.” paylaşamıyorum. Orası tam bir bataklık. Cinayet var, gasp var, uyuşturucu var, kadın ticareti var, her türlü suç var, rezillik var, silah kaçakçılığı var, silahlı saldırı var, tam bir bataklık. Orası.

“BÖYLE BİR BATAKLIK VARKEN KENDİMİZİ ALDATIYORUZ”

Şimdi orada böyle bir bataklık kalırken biz kendimizi kandırıyoruz, uyuşturucuyla mücadele edeceğiz diyoruz. Arkadaşlar burada bataklık açıldı. Neden meselenin özüne inmiyoruz? Önce burayı kapatın, sonra uyuşturucuyla mücadele edin. Ben burada vali olduğum sürece bunlarla mücadelemi sürdüreceğim. Çünkü burası sizin için, Kütahya için, hepimiz için bir utanç kaynağıdır.”

“YETKİMİ KULLANDIM”

“Kapatmak için yetkimi kullandım. Devletin açtığı bu bataklığın kurutulması gerekirdi” diyen Vali Işın, bataklıktaki halkın rehabilite edilmesinde sıkıntılar olabileceğini ancak topluma kazandırılması yönünde çalışmaların devam edeceğini söyledi. . Valiliğin bir süre önce aldığı karar doğrultusunda Kütahya’da 10 köşk belirsiz bir süreliğine kapatıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu