Haber

Yunanistan Dışişleri Bakanı: İnsani Duraklama Bölgeye Yardım Açısından Önemli

Yunanistan Dışişleri Bakanı Yorgos Yerapetritis, İsrail’in saldırıları altındaki Gazze’de çatışmaların insani olarak durdurulmasının, bölgeye insani yardım ulaştırılması açısından önemli olduğunu belirtti.

Brüksel’de düzenlenen Avrupa Birliği (AB) ülkeleri Dışişleri Bakanları toplantısı girişinde gazetecilere konuşan Yerapetritis, Orta Doğu’daki gelişmeler konusunda AB’nin mutabakata vardığını kaydetti.

Yerapetritis, “7 Ekim’deki terör saldırılarını kınamamız önemli. AB’nin ortak duruş sergilemesi önemli. Öte yandan çatışmalara insani bir ara verilmesi gerektiğini düşünüyorum.” dedi.

Çatışmalarda insani bir duraklamanın kritik öneme sahip olduğunu belirten Yerapetritis, bu duraklamanın insani yardımların gönderilmesi için bir koridor oluşturulmasına olanak sağlayacağını vurguladı.

Yerapetritis, bu koridorun hasarlı altyapıların onarılması, yaralı ve hastaların tedavisi için tıbbi yardım sağlanması açısından önemli olduğunu anlatarak, “İnsan onuru ve insanların canı, rengi, milliyeti ne olursa olsun değerlidir.” dedi.

polatli-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu